Fazla Kilolara Karşı Koruyucu Lida

Fazla kilolara karşı koruyucu lidaB6 vitamini eksikliği bulunan kimselerde metabolik değişiklikler yer alır. Bu değişiklikler idrarda gizil karsinojenler üremesine yol açarak obezitenin oluşmasına neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için lida zayıflama hapı kullanmak gerekir. Rahim boynu (serviks) kanseri olan kadınların B6 vitamini düzeyi, sağlıklı kadınlarınkinden daha düşüktür.

Bu önemli eser elemanın E vitaminine benzer bir etkinliği vardır, yani dokuları oksijenin zararlı etkilerinden korur. Beslenme yoluyla yeterince selen almayanlarda obezite olasılığının arttığı sanılıyor. Toprağında az selen bulunan bölgelerde yaşayanlarda da obezite riskinin daha yüksek olduğunu gösteren kanıtlar vardır. Bu durumda lida desteği almak gereklidir.

Lifli maddelerin az alınmasına genellikle hayvansal yağların çok alınması eşlik ettiğinden, sadece diyetsel lif‘ in az alınmasının mı obezite riskini arttırdığını kararlaştırmak zordur. Ancak, yüksek oranda lifli besinler alan toplumlarda obezitenin az olduğu bilinmektedir. Bu sebeple lifli gıdalarla beraber lida kapsül kullanmak gerekir.

Obeziteye karşı koruyucu etkisi olan başka besin maddeleri ve lida kapsülleri de  vardır. Araştırmalar, bu maddelerin özellikle sebzelerde bulunduğunu göstermektedir. Çiğ ya da çok az pişirilmiş sebze ve meyvelerden yana zengin bir beslenme tarzı fazla kilo riskini azaltmaktadır. Bunun nedeni, bu besinlerde bol olarak bulunan A, C ve E vitaminleri olabileceği gibi, yine bu besinlerde bulunan başka bileşikler olabilir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.