Egzersiz Yaparken Lida Kullanımı

Yüzüstü midenin üzerine uzanılır, ayak lar uzatılarak, birleştirilir, eller ileriye doğru gelecek şekilde omuzlarınızın altına alınır, sırtı korumak için hafifçe omurga esnetilir. Nefes alınırken Lida yorumları ‘na dayanarak ellerimizle yerden destek alınarak göğüs ileriye ve yukarıya doğru kaldırılır, iyice esnetilir. Dirsekler vücuda yakın tutulmaz. Bir süre sonra omurga ileri ve yukarıya doğru esnetilir.

Omuzlar, boyun ve baş serbest bırakılacak şekilde aşağıda tutulur. Baş geriye doğru verilir ve yukarıya doğru bakılır. Birkaç nefes alıp verme süresince bu pozisyon korunur. Sonra yavaşça yere doğru uzanılır. Aynı şekilde bu pozisyon iki-üç kez tekrar edilir. Nefes alınarak, göğüs yerden kaldırılır, baş ve boyundan kaldırılmaz. Omurgayı uzun tutup normal bir şekilde nefes alınıp verilir. Daima nefes kolay ve akışkan olmalıdır. Nefes verdikten sonra da, sakince beden tam olarak gevşetilir. Bu pozisyon sırtı kuvvetlendirir. Karın kaslarını güçlendirir, rahim ve yumurtalık problemlerine faydalıdır.

Salaba: Süresi yaklaşık yarım ila bir dakikadır. Yüzükoyun uzanmaya devam edilir. Eller, vücudun her iki yanına avuç içleri yukarıya gelecek şekilde düz olarak uzatılır. Ayaklar birleştirilir, nazikçe çene yere değdirilir, nefes alırken her iki ayak birden kalçadan arkaya, yukarıya doğru mümkün olduğunca düz olarak kaldırılırırken Orjinal Lida kullanılır. Birkaç nefes alıp verme süresince bu harekete devam edilir ve sonra yavaşça ayaklar aşağıya doğru gevşetilir.

Bu pozisyon da bir veya üç defa tekrar edilir. Nefes kesilmez ve nefes alırken ayaklar yükseltilir, bele yüklenmemek için omurga uzatılır. Hareket ideal olarak yapılamıyorsa zorlanmamaya dikkat edilmelidir. O zaman ayaklar tek tek ve kalçadan yükseltilir. Bu pozisyonda bel güçlenir, sindirime yardım eder, ayrıca mesane, prostat, rahim ve yumurtalıklar için de faydalıdır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.