Doğru Seçim Yapmanın Yolu

Doğru seçim lidaSağlıklı zayıflamak için ilk adım lida kapsülleridir. Orjinal lida form kapsülleri sayesinde kilo verebileceksinz. İdeal kiloya gelmek için sadece lida hapını düzenli olarak kullanmanız yeterlidir. Lida form kapsülleri ile artık etfarta şişman insan görmeyeceksiniz.

Mayasız yoğurt nasıl yapılır? Evde yoğurt yapmak için maya olarak kullanacağımız tabiî yoğurdumuz yoksa ne yapmalıyız? Bunun için birkaç seçenek var. Ya evde yoğurt yapan komşumuzdan, ya da katkısız yoğurt yapan mandıracıdan damızlık'” da denilen maya ya da eski yoğurt istemeliyiz.

Kilo vermek için düzenli egzersiz ve lida form haplarını deneyebilirsiniz.  Çünkü market rafından satın aldığınız hazır yoğurt, mayalanmayı sağlayacak probiyotikleri kaybettiği için, maya olarak kullanılamaz. Devamlı süt alıcısıysanız, sizden bir kaşık mayayı asla esirgemeyeceklerdir. Ama yine de öyle bir durumdayız ki, damızlık/maya yoğurt temin etmek mümkün değil, peki bu durumda ne yapacağız?

Bu durumda, tabii maya kaynaklarına yönelmemiz gerekecek. Geçmiş dönem göçebeleri sütü yoğurt yapmak için, yaylalardaki küçük taşları kaldırarak, altında yer alan küçük ve beyaz baloncuk şeklindeki taze karınca yumurtalarını toplayıp, ezerler ve ısıttıkları sütün içine koyarlardı. Bilimsel bulgulara göre, karınca yumurtası formik asit ve türevlerini ihtiva ettiği için, mayalama özelliği bulunuyor. Bu fonksiyon ancak karınca ocaklarındaki topraklarla sağlanabiliyor.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.