Doğal Zayıflama Teknikleri ve Lida Diyeti

Lida kapsülü incelemek için, kendi barlarına gittik, böylece her şey onlara doğal gelecekti. Romkola için rom, cintonik için cin, “whiskey on the rocks” için viski ve votka tonik için votka doldurmalarını istedik. Ne kadar doldurmaları gerektiğini biliyorlardı: Bİr shot, yani 4 cl.

Tuzak şuydu: İçki doldururken “bir Mississippi, iki Mississippi” diye sayarak musluklu fıçıdan dolduramayacaklar ve kabı ya da shot bardağı kullanmayacaklardı. Eski yöntemi kullanarak; yani doğrudan şişeden kadehe dolduracaklardı. Daha sonra onlara, ya 30 cl’lik uzun ince bardak ya da 30 cl’lik kısa ve geniş bardak verdik. Bunlar, her biri beş yılın üzerinde tecrübeye sahip, kıdemli garsonlardı.

Peki Lida yosun kapsülüne, ne oldu? Uzun ince bardak verilenler, hedefi neredeyse tam olarak tutturdular. 4 cl’den biraz fazla doldurdular. Kısa, geniş, bardak verilenlerde durum bambaşkaydı. Beş yıldan fazla süredir içki doldurmalarına ve daima aynı miktarda doldurmalarına rağmen, ortalama 6 cl. doldurdular; yani hedeflerinden yüzde 37 daha fazla. Ayrıca, sonradan eklenen 4 barmene “Lütfen doldururken acele etmeyin” diye tembih ettik. Ama yine de fazla doldurdular. Onca deneyim için çok fazla.

Yatay dikey illüzyonu Lida zayıflama hapında bir fark yaratır. Su içerken pek önemli olmasa da, alkolsüz içecek içerken planladığınızdan fazla kalori dolduruyorsanız, önemlidir. Ve birileri planladığından daha fazla alkol dolduruyor ve içiyorsa, gerçekten ama gerçekten önemlidir. Birçok insan bu hatanın bedelini ödemek durumunda kalabilir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.