Diyetin Psikolojik Etkileri

Bazı kilo kaybı stratejileri ne yediğiniz kadar nasıl, neden ve ne zaman yediğiniz üzerinde de durur. Bu ilgi tamamen yersiz değildir. Bazı insanlar yiyecekleri rahatlamak için kullanır. Üzüldüklerinden, yalnız olduklarından, hayal kırıklığına uğradıklarından, sinirli olduklarından, canları sıkıldığından, depresyonda olduklarından ya da bir dizi başka tetikleyici unsur nedeniyle aşırı yerler. Yiyeceklerle bu tür sağlıksız bir ilişkiyi kırmak bu tip kişilerin kilo vermesine yardımcı olabilir.

Dr. Phil McGray’s Nihai Kilo Çözümü planı “kalıcı kilo kaybı için yedi anahtar” sunar. Bunlar, doğru düşünme, şifa veren duygular, kusursuz çevre, yiyecekler ve dürtüsel yemek yemek üzerinde hâkimiyet, amaca uygun egzersiz, bir destek çevresi ve Dr. Phil’in deyişiyle yüksek tepki maliyetli ve yüksek getirili gıdalarla beslenmedir. Bu plan, beslenme tavsiyesi vermekte en fazla hazırlaması ve yemesi uzun süren yiyecekleri önermekle kalıyor. Bu kategori içinde bir başka diyet de Otomatik Diyettir.

Size bir çeşit kendi kendini analiz yaptırtır ve sonra sağlıklı beslenmenize karşı alışkanlıkları yeniden programlamanız için davranış ayarlamaları teknikleri sunar. Teorik olarak bu planı takip etmek sağlıklı beslenmeyi dişlerinizi fırçalamak ya da alarm saatinizi kurmak kadar otomatik bir hale getirir.
Alışkanlıklarınızın, davranışlarınızın ve diğer insanlarla ve yiyeceklerle ilişkinizin kilo vermenizi ve kilonuzu korumanızı etkilediğine şüphe yoktur. Ne ve ne kadar yediğiniz kadar egzersiz yapıp yapmadığınız da önemlidir. Her aşırı kilolu kişinin hatalı alışkanlıkları ya da besinle aralarında bozuk ilişkileri yoktur ve onların yiyecekler ve egzersiz üzerinde odaklanmaları gerekir.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.