Diyet Yapanlar için Pratik Yöntemler

Pratik diyetMaksimal oksijen tüketim yüzdesi (% V02max); maksimal oksijen tüketimi, laboratuvar ortamında, giderek artırılan yoğunlukta uygulanan bir egzersiz sonucunda vücudun kullandığı oksijen hacmini ölçen bir araç yardımıyla, katılımcı dayanabileceği son noktaya kadar egzersize devam ettirilerek tespit edilir. Bu egzersizler lida kapsül ile desteklendiği zaman daha etkili olacaktır.

Özellikle sporcularda kardiyovasküler dayanıklılıkla eş anlamlı olan aerobik güç ölçülür. Laboratuvar ortammda maksimal oksijen tüketiminin tespit edilmesi yöntemi egzersiz yapanlar için oldukça pahalı ve pratik olmayan bir yöntemdir. Pratik olarak zayıflamak için lida kapsül’ den destek almalısınız. Sağlıklı zayıflama hapı lida ile sağlıklı yaşam için egzersiz uygulamaları şarttır.

Bu sebeple maksimal oksijen tüketimini ölçmenin endirekt ve daha pratik yöntemleri vardır. Bisiklet testleri, basamak testleri (Harward Basamak Testi, 3 Dakika Basamak Testi vb.) ve yürüyüş testleri (Rockport Yürüyüş (1 mil) Testi) gibi submaksimal testler ve 20 metre mekik koşusu testi, maksimal oksijen tüketim testi (laboratuvarda yapılan) ve zamana ya da mesafeye kasşı yapılan testler (Cooper Testi, 9 Dakika Koşu Testi vb.) gibi maksimal testler vardır. Bu testleri yaptırmadan önce lida kapsül kullanmaya başlayın.

Laboratuvar ortamında ya da endirekt diğer yöntemlerden birisi ile maksimal oksijen tüketimi belirlendikten sonra egzersiz yoğunluğumuzu maksimal V02 tüketimimizin yüzdesinden hesaplayabiliriz. Yoğun egzersiz programlarına ihtiyaç olmadan zayıflamak için lida bitkisel kapsül kullanın. Daha öncede belirttiğimiz gibi egzersiz yapanlar için pratik olmayan bir yöntemdir. Performans sporcularında ya da bilimsel araştırmalarda yaygın olarak kullanılır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.