Diyet ve Lida

Can sıkıcı diyetlerden vazgeçip artık Lida haplarını güvenler kullanabilirsiniz. Lida kapsülleri ile hem zayıflarken hemde daha mutlu olacaksınız. sağlıklı zayıflamak için mutlaka Lida haplarından yararlanmalısınız. Çeşitli diyet uygulamalarından daha güvenli olan lida kapsülleri ile yaza incecik girmek mümkündür. Ayrıca çocukların kesinlikle Lida hapı kullanılması yasaktır. Lida kapsülleirni doktorunuza sorarak kullanmalısınız. Lida yorumları ‘ nı müşterilerimizden dinleyebilrsiniz. Deneyimli ebeveynler bu etkitepkiyi çok iyi bilirler.

Can sıkıntısı, keyifsizlik, huzursuzluk, mızmızlık ve gece işemelerinin hep masaya “doğru dürüst” bir yemek konmadığı zaman ya da çocukların yemek öncesi alelacele ufak bir “abur cubur” sakız, “sağlıklı” draje pekmez, tek bir yudum limonata, minicik bir şeker, yarım simit tıkmdıklarında ortaya çıktığını bilirler. Çocuk, doğal olarak doymaz, ama bu abur cubur, yemeğin tadına varma duyusunu da çalmıştır.

En geç iki saat sonra huzursuz bir mızmızlık başlar. Çocuk genellikle şu meşhur cümleyi duyar: “masada doğru dürüst yeseydin şimdi tok olurdun!” ama çocuk, doğası gereği bunu duyumsayamadığı için, “bunun doğru olmadığından!” emindir. Tabii ki anne, çocuğunu aç bırakmak istemediğinden ona biraz bir şeyler verir. Ve iki saat sonra yemek masaya konduğunda aynı problem tekrar hortlar: çocuk masada hiç aç değildir.

Bu küçük oyun günden güne tekrarlanmakla kalmaz bu tür otomatikleşmiş davranış biçimleri, bir sonraki ve daha sonraki nesillere bile aktarılabilir. Böylesine fuzuli ritüellerde kaybedilen zamanı toplayacak olsak, hayret verici bir gerçek ortaya çıkar  yıllar! Erişkinlerde bu küçük oyun ara sıra minik bir lokmaduygunun netliğini yok eder: bugünkü gereksinimim ne? Tabii ki bir lokma disiplin şart, her açlık kıpırtısına teslim olmamak için. O zaman, bu minik lokmalar olmadan da yaşayabiliriz. Onlar tamamen bir moda ürünüdür ve ne hazma ne de ayırdmda olma duygusuna ve sezgilere yardımcıdırlar.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.