Diyet Hakkında Olumsuz Düşünenlere Lida

Bu yazıda bir hayli baltalayıcı düşünceden söz edildiğini okudunuz. Yıllar içinde Lida ile diyet yapan kişilerden sıkça duyduğum en genel baltalayıcı düşünceleri yazıya ekledim. Ayrıca her diyet yapan kişinin bazı ek baltalayıcı düşüncelere sahip olduğunu da gördüm. Kendinize özgü baltalayıcı düşüncelerinizi tanımlamanız ve bu düşüncelere etkin yanıtı verebilmenizle beraber Lida form hapı kullanmak çok önemlidir.Daha önce sözünü ettiğim gibi, yeme işlemi otomatik değildir. Yemeği plânlamadığınız bir yiyecekten ilk lokmayı almadan önce aklınızdan bir ya da birçok düşünce zinciri geçer. Bu düşünceleri tanımlamayı ve etkili yanıtı vermeyi öğrendiğinizde yemenizi denetlemek çok daha kolay olacaktır.

Diyet defterinizle beraber Lida kapsülü birkaç gün boyunca yanınızda gezdirin. Baltalayıcı düşüncelerinizi tanımladığınız anda not edin. Bu düşünceleri aklınızdan geçirdiğiniz anda tanımlayamıyor olabilirsiniz, çünkü o sırada dikkatiniz nasıl hissettiğinize yönelmiştir. Yememeniz gereken bir yiyeceği yemeğe kışkırtılmış hissederseniz, kendinize şu soruyu sorun: ‘Aklımdan ne geçiyordu?’ ya da ‘O sırada ne düşünüyordum?’

Zaman zaman düşüncelerinizi tanımlamak çok kolaydır. Diğer zamanlarda tanımlayamayabilirsiniz. Aklınızdan geçen düşünceden kesin olarak emin değilseniz “Diyetle ilgili sık görülen baltalayıcı düşünceler” kısmına bakın. Bu listedeki düşünceler sizin anılarınızı sarsmıyorsa, kesinlikle ne düşünmediğinizi bulmaya çalışın. Örneğin, yemeği plânlamadığınız bir yiyeceği yemek için aşırı istek duyuyorsanız, aşağıdaki düşüncelerden hangilerinin aklınızdan geçtiğini bulmaya çalışın:

  • Bu yiyecek ne kadar iştah kapatıcı görünüyor ve kokuyor.
  • Bunu yemek zorunda olmamanız ne güzel.
  • Bu yiyeceğe karşı koymak ne kolay.

Kesin olarak olumsuz yanıt vereceğinizden ve daha sonra da gerçek olan “Onu yemek istediğimi düşünüyordum!” düşüncesinin aklınızdan geçeceğinden eminim.Tanımladığınız her düşünceyi diyet defterinize kaydedin. Şimdilik bu düşüncelere ne yapacağınız konusunda endişelenmeyin. Biriki güne kadar nasıl yanıt vereceğinizi öğreneceksiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.