Diğer Hastalıkların Tedavisinde Lida

Obezite hastalığının sebebi hakkında son yıllara kadar çeşitli nedenler ileri sürülmüştü. Bunlardan özellikle şu iki sebep üzerinde duruluyordu.

1-Buğday proteini olan glüten maddesine karşı aşırı duyarlılık,
2-Birçok vitaminlerin bir arada yokluğu.

Fakat son yıllarda yapılan araştırmalarda bu hastalıkta folik asit vitamini yokluğu kuşkuları üzerinde toplamış ve suçlu olarak hemen herkes tarafından kabul edilmiş gibidir.İlk defa geçen yüz yıllarda Ekvatordaki sıcak bölge halkında görüldüğü için adına tropikal sprue denilmiştir. Sonraları ılımlı iklimli ülke halkında da rastlanmış ve bunlara da tropikal olmayan sprue adı verilmiştir. Bugün her ikisi de spru adı altında mütalâa edilirler. Bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlarla beraber Lida kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Sprue mide ve barsak yolunda doku bozukluğuna bağlı yağlı ishal, ağızda yaralar, kansızlık, deride ve sinirlerde bozukluk yapan bir açlık hastalığıdır. Sıtma, Dizanteriler, çeşitli barsak kurtları, alkol alışkanlığı hastalığın oluşmasını kolaylaştırır.Hastalık hazımsızlık, iştihasızlık, mide ve barsak bozukluğu, ishal ile başlar.

Hastalığa bu devrede teşhis konularak Lida yardımı ile tedavi edilmezse gittikçe ilerleyerek diğer belirtiler ortaya çıkar.Başlangıçta dil kırmızı, şiş, kenarlarında dişlerin çukur, çukur izleri vardır. Üzeri çatlaktır. Sonra üst derisi yer yer kalkarak dil harita görünümü alır. Daha sonra bütün dil derisi soyularak dil küçük, cam gibi düz bir hal alır. Üzerinde sıyrıklar bulunur. Alt ve üst dudakların birleştiği yerde de kızarma, şişme, çatlama olabilir. Aynı haller bütün ağız, boğaz ve yemek borusunda da meydana gelir. Mide ve barsaklarda da buna benzer doku bozuklukları olur. Sindirim suları yok denecek kadar azalır. İştiha yoktur. Yemeklerden sonra şişkinlik, gaz, ağırlık, bulantı, mide ve karın ağrısından yakınırlar. Sonra ishaller başlar. Daha fazla sabahları öğleye kadar, sanki barsakları boşalıyormuş gibi, dışarı çıkarlar. Dışkıda sindirilmemiş besin artıkları, özellikle, yağ vardır. Şekerlerin de sindirilmesi ve kana karışması tam değildir. Dışkı köpüklü, fena kokulu, açık gri renkte ve macun kıvamındadır. Günlük miktarı normalin 3 mislidir. Bu ishal hastayı daha da zayıflatır. Fakat sağlıklı bir zayıflama gerçekleşmez.Eğer sağlıklı olarak zayıflamak istiyorsanız Lida desteği almalısınız.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.