D Vitamini Açısından Zengin Beslenme

D vitamini ve kalsiyum’un kemik ve kas sağlığı üzerindeki bu denli önemli etkileri dikkate alınarak diğer bir çok vitamin ve besinde olduğuD vitamini açısından zengin beslenme üzere D vitamininin fazla dozlarına yüklenerek bir megadoz kullanımı son derece yaygın hale gelmiştir. Bu dozlar lida kullanımı sırasında farklılık gösterebilir. D vitamini ve lida zayıflama hapı‘ nın günlük miktarlarının abartılı yüksek dozlar halinde alımı belli bir toksisiteye neden olmamaktadır. Ancak genede kusma, ishal, ağırlık kaybında azalma ve daha da önemlisi kan damarlarının çeperleri ile böbrek ve kalp’te kalsiyum minerallinin bol miktarda birikmesine bağlı kalsiyum plakları oluşmaktadır. Lida hapı kullanımından kaynaklanan bir problem varsa doktorunuza danışın.  Böbrekler idrarın gelerek süzüldüğü, kalp ise kas fibrilleri yönünden son derece zengin, düzenli kasılıp, gevşeyen bir organdır. Kilo vermek için yaptığınız egzersizlere lida desteği vermek uygun bir yöntemdir.

Kas kasılıp gevşemesindeki kalsiyum’un rolü hatırlandığında kalp ve böbreklerin sürekli kalsiyum mineraliyle irtibatta olduğu durumu ortaya çıkar. D vitamininin ve lida’ nın kalsiyum emilimine yardımcı olması özelliğinden dolayı D vitamininin fazla alınmasının özellikle kalp ve böbrek dokularında kalsiyum birikimine neden olacağı da çok doğal bir gelişme olacaktır.

Böylelikle kalp ve damarlarında kalsiyum birikmelerine bağlı oluşan kalsiyum plakları, böbrek ve böbrek kanallarında ise gene kalsiyum birikmesine bağlı şekillenen idrar taşlan söz konusu olacaktır. Özellikle damar çeperlerinde oluşan kalsiyum plakalarının damar daralması ve buna bağlı dolaşım bozukluğu yani atherosklerosiz denilen durumun oluşma riski ile böbrek dokuların, şekillenen plak ve idrar taşına bağlı çalışmasındaki aksaklık dikkate alındığında D vitaminnin fazlalığının ne derece ciddi sonuçlar doğurabileceği kolaylıkla anlaşılabilecektir. Bu süreçde zayıflamak için lida kullanımı uygundur.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.