Bulumia, Atıştırma ve Açlık Krizleri

Bulumia. Tarifi, her zaman, her şeyi, her durumda, iştah duymadan yemek olan bu hastalık, üst beynin bir işlev bozukluğu olup etkisini ikinci beynimize yani, karnımıza da aktarmaktadır. Daima aşırı bir yağlanma ile sonuçlanır.
Atıştırma, az miktarda gıdanın devamlı ve otomatik olarak yenmesidir. Açlık olmadan alınan bu besinler için, hızlı bir ensülin salgısına neden olur. Hazırda bekleyen glikoz hemen kullanılır ve yağlar depolanmaya başlar zira yağların kullanımı yavaştır. Bir kere atıştırma başladı mı, açlık hissi hızla geri gelir ve tekrar atıştırma başlar.
Açlık krizi (İngilizcede hunger pangs denir), yemek saatlerinin haricinde hissedilen dayanılmaz ve acil yeme arzusudur. Nedeni belki bir önceki öğünde yeterince bes-lenilmemiş olması ya da çok uzun bir fiziksel efordan sonra oluşan hipoglisemi ya da duygusal bir şok olabilir.
Bulumia, atıştırma, açlık krizi, bunların hepsi nörovejetatif sisteme hiç dinlenme payı vermezler ve fonksiyonlarını bozarlar; yorulan sinir ve sindirim sistemi, safra ve pankreas kanallarını kirletip tıkamaya başlar.
Sonuç: Kronik hazımsızlık, kalın bağırsaklarda şişkinlik, bağırsak mukozasının iltihaplanması. Vücut ağırlığının hızlı artış ve azalışlarının etkileri glikoz ve lipit de-ğerlerinde kendini gösterirken aynı zamanda yorgunluk, depresyon, kalp-damar problemleri, lenfatik sistem bozuklukları, hormon dengesizliklerine yol açarak iki beynin uyumunu bozar.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.