Botanik ilaçlar ve Lida Diyeti

Lida zayıflama hapı Nicholas Culpeper, iki çalışmasının yayımından sonra İngiliz tıp kurumunun gazabını üstüne çekti. The English Physician People’s Herbal ve o zamana kadar geniş şekilde kamuya ulaşabilir olmayan Latince Pharmacopeia’nın İngilizce çevirisi. Tıp fakültesinden ayrılmıştı, Culpeper 1640’ta, düşük fiyatlı botanik ilaçlarını hazırlayıp sattığı bir eczane açtı. Culpeper, tıptaki yerleşik inançlara karşı yaklaşımı ve bilgiyi paylaşma gönüllülüğü ile halk arasında çok popüler hale gelmiş fakat tıp kurumu tarafından küçük görülmüştü. Cul-peper’ı eleştirenler, iyileştirmeyi astroloji ile ilişkilendirdiği için hemen şarlatan olarak nitelendirerek dışladılar. Astrolojik referanslara karşın Culpeper’ın bitkisel ilaçlar ve kullanımları üzerine bilgisi zamanına göre çok fazlaydı. 1927’de, Londra’da Bitki Uzmanları Derneği kurucusu bayan C. E Leyel.

Lida diyet kapsülü bu bitkilerin bazıları, anti-kanser özellikleri nedeniyle tanınmıştır ve Birleşik Devletler’de ve yurt dışında kanserin bazı formlarının tedavisinde dahi kullanılabilmektedir. Kanser tedavisi alan herhangi bir kişi, geleneksel tedavisini kesmemeli ve ehliyetli bir doktor gözetimi altında olmadan kendi tedavileri ile bitkilerin kullanımını birleştirmemelidir. Aileler, önce doktorları ile konuşmadan çocuklara şifalı bitki vermemelidir.

Lida bitkisel hap gerçekten de tüm dünyada kullanılagelen binlerce bitki, tek bir kitapta listelenmek üzere çok fazladır. Bu bölümde sayıyı, yaşamlarımıza en fazla katkı yapmaya potansiyeli olduğuna inandığım yüz bitkiye indirdim. Bu bitkilerin birçoğu, bugün bizi ilgilendiren hastalıklar için tedavi ve ilaçlar sunmaktadır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.