Bitkisel Lida ve Önemli Etkileri

Lida diyeti ile küvet mi duş mu, hangisini tercih etmeli? Küveti doldurup yıkanmanın en büyük sakıncası, verdiği rahatlamanın uykuya yol açarak beden ısısını yükseltmesidir. Yoksa, karın bölgesinden rahatsızlık çekenlerle hemoroidi olanlar için küvet faydalıdır. Duş uykuyu geçirir ve genel olarak daha iyi bir yıkanma yöntemidir.

Banyodan çıkar çıkmaz vücudu hemen kurulamak gerekir. Saf pamuktan yapılma, tercihen bir Türk işi havluyla bedeni ovalayarak kurulamak dolaşımı hızlandırır
ve enerji verir.

Lida zayıflama hapı kullanırken banyo yaptıktan sonra temiz giysiler giyilmelidir, aksi halde kişi eski titreşimleri ve kokuları giymiş olur. Temiz giysiler giyildiğinde duyulan tazelik hissini, önceden giyilmiş ve yıkanmamış giysilerle almak mümkün değildir. Eğer kişi çıkarttığı giysileri giymek zorunda ise, en azından iç çamaşırlarının temiz olmasına dikkat etmelidir. Ve aynı iç çamaşırını da bir günden fazla giymek doğru değildir.

Birkaç istisnai durum dışında, sağlıklı kalmak için her gün yıkanmak gerekir. Ateşi olan hastalar yıkanmamalıdır. Kulak iltihapları, mide rahatsızlıkları ve kabızlık hallerinde de yıkanmak doğru değildir. Ayrıca sol veya her iki burun deliğinin çalıştığı zamanlarda da banyo yapılmamalıdır.

Lida etkileri yukarıda anlatılanlara ilaveten, bedenin en iyi şekilde çalışabilmesi için bir takım başka temizlik kurallarının da yerine getirilmesi gerekir.

Ayakları Yıkamak: Yemek yemeden önce ve sonra, kişi ellerini ve yüzünü yıkadığı gibi ayaklarını da yıkamalıdır. İster kısa ister uzun bir yolculuktan dönülmüş olsun, ayakkabıları ve çorapları derhal çıkartarak, ayakların ısısının havanın ısısına gelmesi sağlanmalıdır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.