Bilimsel Temelli Diyetler

Bilimsel temelli diyetlerGenellikle hiçbir bilimsel temeli olmayan bu diyet uygulamaları sonunda kişilerde kısa sürede fazla kilo kaybı, baş ağrısı, hipotansiyon, konsantrasyon bozuklukları, hâlsizlik, yorgunluk hissi, çoğu zaman ishal veya kabızlık, bulantı ve kusma görülür. Bu diyetleri uygulamak yerine lida kapsül kullanarak zayıflamak daha uygun olacaktır. Uzun vadede, safra taşı oluşumu, gut, saç dökülmesi ve bazı kalp hastalıkları ortaya çıkar. Diyeti bırakan kişiler kısa sürede tekrar kilo almaya başlar. Bu aşamada lida kapsül kullanmak gerekir.

Sadece meyve ve sebze yenilerek yapılan diyetlerin büyük bir bölümü bu gruba girmektedir. Örneğin, “karpuz diyeti”, “elma diyeti”, “havuç diyeti” gibi diyetler bu tip düşük kalorili diyetlerdir. Özellikle havucun uzun süre ve çok fazla yenmesi vücutta A vitamininin çok fazla birikmesiyle sonuçlanacaktır. Bu diyetler lida ile desteklenirse hızlı kilo verimi daha kolay gerçekleşecektir.

Bunun dışında bu tip diyetler, düşük kalorili olmalarının yanında yetersiz ve dengesiz beslenmeye de neden olmaktadır. Düşük kalorili diyetler yapmak yerine lida bitkisel kapsül kullanarak zayıflamak daha uygun bir yöntemdir. Her ne kadar mineral ve vitamin bakımından zengin diyet olsalar da düşük kalorili diyetin uzun süre devam ettirilmesi daha çok çocuklarda karşılaşılan, “kwashiorkor” ve “marasmus” adı verilen hastalıklara ve beslenme yetersizliğine yol açabilir.

Bütün bu sayılanların dışında moda diyetler, birçok ünlü uyguluyor diye özenti neticesinde, ticari amaçlarla, çevre korumaya ve hayvan haklarını koruma gibi gerekçelerle veya bazı Uzak Doğu inançlarına ilgi duyulması sonucu akıl almaz bir şekilde bilimsellikten tamamen uzak bir biçimde karşımıza çıkmaktadır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.