Beslenme Desteği ve Lida

Doğru beslendiğiniz taktirde ve lida hapı kullandığınız zaman kilo vermeniz daha kolaylaşacaktır. Sağlığınız açısından düzenli beslenmek önemlidir. Lida zayıflama kapsülleri ile zayıflarken daha mutlu hissedeceksiniz. Çünkü diyetlerde şikayetçi olduğunuz halsizlik problemleri lida zayıflama hapı ile asla olmayacaktır. Doğru bir seçim yapmak istiyorsanız mutlaka lida zayıflama haplarını kullanmalısınız.

Eksik mikronütrientleri ek olarak vermek gerekir. Folat eksikliği tnalabsorpsivonu ağırlaştırabilir. Pankreas ve safra sekresvonuncia azalmalar varsa pankreas enzim preparatları kullanılmalıdır. Sklerodermada sık görülen gastrointestinal tutulma hastanın beslenmesinde önemli sıkıntı yaratabilir. Mümkün olduğu kadar basit önlemlerle sorunu çözmeye çalışmak, kronik parenteral besleme desteği seçeneğini en sona saklamak gerekir. Kilo vermek istiyorsanız yeme isteğinizi lida ile frenleyin bu sayede kilo almanız için neden ortadan kalkacaktır.

Kronik parenteral besleme desteğinin  40’a varan oranda ciddi komplikasvonları olduğu unutulmamalıdır. Hastanın kilo kaybetmesi hekimi hemen uyarmalı vegastrointestinal tutulum derecesi değerlendirilerek hızla gerekenler yapılmalıdır.kaim barsaklarda yaygın fibrosis ve hipomotilite gelişmesi kendini kabızlık ile belli edebilir. Diyete lif (fiber) eklemek normal kişilerdeki kabızlık için vararlı olmakla birlikte sklerodermada doğru değildir; mineral emilimini azaltabileceği gibi karında akut ağrı ve distansivona (pseudoobstrüksivon) yol açabilir. Lactulose denemek daha uygun olur.

Gut, latince  kelimesinden gelmektedir, fransıza okunuşundan türkçeye gut şeklinde geçmiş). Hastalığa bu ismin yakıştırılması eklem boşluğuna damla damla bir “zehir” düştüğü inanışından dolayıdır. Türkçede, eskiden, damla hastalığı veya “nikris” olarak bilinirdi. Antik yunanda, romada, colombus öncesi amerikada (azteklerde) tanınan bir hastalıktı. Ayrıntılı ve hemen hemen eksiksiz klinik  ingiliz hipokratı diye tanınan ve kendisi de gut hastalığı çeken sydenham tarafından yazılmıştır. Kilo savaşmanın birtek lida ile olacağını unutmayınız.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.