Ocak 2012 için Arşiv

Doğru Seçim Yapmanın Yolu

Salı, 31 Ocak 2012

Doğru seçim lidaSağlıklı zayıflamak için ilk adım lida kapsülleridir. Orjinal lida form kapsülleri sayesinde kilo verebileceksinz. İdeal kiloya gelmek için sadece lida hapını düzenli olarak kullanmanız yeterlidir. Lida form kapsülleri ile artık etfarta şişman insan görmeyeceksiniz.

Mayasız yoğurt nasıl yapılır? Evde yoğurt yapmak için maya olarak kullanacağımız tabiî yoğurdumuz yoksa ne yapmalıyız? Bunun için birkaç seçenek var. Ya evde yoğurt yapan komşumuzdan, ya da katkısız yoğurt yapan mandıracıdan damızlık'” da denilen maya ya da eski yoğurt istemeliyiz.

Kilo vermek için düzenli egzersiz ve lida form haplarını deneyebilirsiniz.  Çünkü market rafından satın aldığınız hazır yoğurt, mayalanmayı sağlayacak probiyotikleri kaybettiği için, maya olarak kullanılamaz. Devamlı süt alıcısıysanız, sizden bir kaşık mayayı asla esirgemeyeceklerdir. Ama yine de öyle bir durumdayız ki, damızlık/maya yoğurt temin etmek mümkün değil, peki bu durumda ne yapacağız?

Bu durumda, tabii maya kaynaklarına yönelmemiz gerekecek. Geçmiş dönem göçebeleri sütü yoğurt yapmak için, yaylalardaki küçük taşları kaldırarak, altında yer alan küçük ve beyaz baloncuk şeklindeki taze karınca yumurtalarını toplayıp, ezerler ve ısıttıkları sütün içine koyarlardı. Bilimsel bulgulara göre, karınca yumurtası formik asit ve türevlerini ihtiva ettiği için, mayalama özelliği bulunuyor. Bu fonksiyon ancak karınca ocaklarındaki topraklarla sağlanabiliyor.

Lida Diyetlerinde Hangi Gıdalar Tüketilmeli?

Pazartesi, 30 Ocak 2012

Lida diyetlerinde hangi gıdalar tüketilmeliLida ile diyet yapanlar kızılcık, alıç, hünnap, üvez gibi düşük glisemik indeksli orman meyvelerinden günde bir porsiyon yiyebilir, vitaminlerinden faydalanabilir. Amasya veya köy elmalarının da şimdi zamanı. Elma yemek istediğinizde, bunları tercih edebilirsiniz.

Bağbozumu zamanı yüksek glisemik indeksli üzümü, sirke yaparak değerlendirebilirsiniz. Üzüm, sirke olunca düşük glisemik indeksli hale gelir. Eylül ayında Antepfıstıkları dalından toplanıyor. Taze kabuklu alınca fiyatı çok uygun oluyor (kg: 10-15 TL). Evde en dış kabuklarını temizleyip, güneşte kurutup, yemek istediğiniz zaman kabuğunu kırıp temizleyip yiyebilirsiniz. Bu şekilde de fıstığı ucuza mal edebilirsiniz.

Cevizler de ekimde olgunlaşıyor. Onları da lida form kapsülü diyetlerinde unutmayın! Domates, salatalık, acur ve biber turşusu seviyorsanız, evde az tuzlu ve bol sirkeli turşunuzu kurabilirsiniz. Şimdilerde kestane de olmaya başladı ama içinde bol nişasta olduğu için, kilolular sakınacaklar! Kilo problemi olmayanlar ve günde 5 km. yürüyenler, az miktarda yiyebilir. Kilo problemi olanlar da lida ile kısa zamanda zayıflayabilir. Sonbahar yağmurlarında yürüyüş yaparak, üzerinizde biriken stresi boşaltabilirsiniz.

Şimdi lahanagiller zamanı. Antikanser ve düşük glisemik indeksli lahana, karnabahar, brokoli gibi sebzeleri ister çiğ ya da az haşlayarak yiyebilir isterseniz az tuzlu, bol sirkeli (doğal fermantasyon sirke) turşularını yapabilirsiniz. Balkabağı da çıktı. Onu şekersiz olarak pişirebilir, obeziteye karşı lida ile tüketebilirsiniz. Emin olun şekersiz kabağı daha çok seveceksiniz.

Organik Gıdalar ve Lida

Pazar, 29 Ocak 2012

Organik gıdalar ve lidaArıtılmış yiyecekler, özellikle de beyaz pirinç ve beyaz un tiamin açısından zayıftır. Günlük gereksinim tiamin gereksinimi kişinin günde aldığı kalori miktarına göre değişir. Kişi çok miktarda karbonhidrat, şeker ve alkol alıyorsa tiamin gereksinimi de artar. Uzun ve sağlıklı yaşam sürmek için lida form kapsülleri ile birlikte organik gıdalar tercih edilmelidir.

Lida form hapları ve doğal besinlerle diyet yapma vücut için çok yararlıdır. Vücudunuzun şeklini bulmak için mutlaka lida kapsüllerini denemelisiniz. Düzenli bir şekilde lida kapsüllerini kullanabilirsiniz.

Yetişkinler için günlük miktar 11.8 miligramdır. Gebelik ve emzirme sırasında, bedensel etkinliğin, dolayısıyla alınan kalorinin çok olduğu durumlarda tiamine gereksinim de artar. Eksiklik belirtileri beden pek az miktarda b1 vitamini depolayabilir. Bu yüzden, bl vitamini alımı azaltılırsa eksiklik belirtileri birkaç hafta içinde kendini gösterir.

İlk belirtiler ruhsal çöküntü, sinirlilik, aklı bir konu üzerinde loparlayamama ve bellek zayıflamasıdır. Ağır eksiklik durumlarında (ki bu genellikle alkolizme bağlıdır) hastanın kafası karışıktır ve yakın zamana ait olayları anımsamakta zorluk çeker.

Bu tür kişiler hayalle gerçeği birbirine karıştırırlar. Tiamin eksikliğinin daha yaygın biçimi ise ellerde, ayaklarda uyuşukluk, kaslarda felç gibi belirtilerle kendini gösterir. Baldır kasları özellikle zayıf ve duyarlıdır ki, bu bazen yararlı bir işarettir.

Hassas Kilo Dengesini Lida’ yla Sağlayın

Cumartesi, 28 Ocak 2012

Hassas kilo dengesini lida ile sağlayın2000 yılında Amerikan Kalp Derneği, trans yağların, hayvansal yağlardan yani en çok korktuğumuz ve korkudan ağzımıza almamaya çalıştığımız özellikle tereyağı gibi katı hayvansal yağlardan daha zararlı olduğunu bildirerek, hazır yiyeceklerde bulunan bu yağların sağlığımız için tehlikelerine dikkatleri çekmiştir. Bu sağlıksız yağları lida kapsül diyetlerinden uzak tutun.

Bu nedenlerle, 2006 yılında New York ve Paris Belediye Meclisi hazır yiyecek paketlerinin ambalajlarında trans yağ miktarlarının belirtilmesini zorunlu kılmıştır. Trans yağlar neden ve nasıl oluşuyor, ne şekilde tüketiliyor? Bazı trans yağlar lida diyetinize zarar verebilir. Trans yağlar, bitkisel sıvı yağlardan oluşurlar. Ülkemizde en çok kullanılan mısırözü ve ayçiçeği yağları, çoklu doymamış olan Omega 6 yağını içerirler. Omega 6 yağları lida zayıflama programı için büyük önem taşımaktadır.

Omega 6 yağları, aşırı kırılgan ve hassastırlar. Çok çabuk bozularak doğallıklarını kaybederler. Omega 6 içeren bitkisel sıvı yağlar da çok çabuk bozuldukları için raf ömürleri çok kısadır. Fabrikalarda farklı işlemlerle doymuş ya da yarı doymuş hale getirilip, margarin ya da riviera tipi rafine edilmiş sıvı yağlara dönüştürüldükleri sırada, doğal durumları olan çoklu doymamış özellikleri ile birlikte içerdikleri doğal vitamin ve sağlıklı mineralleri tamamen kaybederler.

Artık virjin, yani el değmemiş değillerdir. Doğal vitamin ve minerallerinden, sağlıklı olan fakat çabuk bozulan çoklu doymamış Omega 6 yağlarından yoksun bırakılmışlardır. Doğal vitamin ve mineraller lida diyetinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Sağlıklı bir zayıflama için doğal besinlerle diyet yapma çok önemli bir unsurdur.

Omega6 Yağ Asiti

Cuma, 27 Ocak 2012

Omega 6 yağ asitleriMeselâ deli dana hastalığı, geviş getiren hayvanların, başka hayvanların kalıntılarıyla beslenmelerinden kaynaklanıyor ve bu virüsün bulaştığı etleri yiyen insanlar hastalanıyor. Otyerineyemle beslenen hayvanlarda, kanser, diyabet, obezite ve bağışıklık sistemi sorunlarıyla bağlantılı olan, omega6yağ asidi (zararlı yağlar) birikiyor.

Ama bu sorunlardan kurtulmak içinde lida form hapları destek sağlayacaktır. Fakat diyabet rahatsızlığı olan kişilere lida form kapsüllerini önermiyoruz. Sadece düzenli olarak bu rahatsızlığı olmayan kişiler lida kapsüllerini kullanmalısınız. Lida kaspülleri inanılmaz derecede etkili olmuştur.

Zayıflamaya yardımcı ve enerji verici lida hapı ile kilo vermeyi deneyebilirsiniz. Kilo vermey en sağlam lida form hapları yardımcı olacaktır. Fazla kilolara karşı etkili çözüm yolu bulabilirsiniz. Bu etkili çözümlerin lida kapsülleri ile olacağını belirtmek isteriz. Obezite ve şişmanlığa karşı en iyi şekilde lida ile önlem alınabilir.

Oysa otla beslenen hayvanlarda, kolesterolü düşüren ve yağlı balıklarda da görülen omega3 yağ asidi bulunuyor. Ayrıca otla beslenen hayvanlarda, tümör gelişimini engelleyen, obezite ve başka hastalık riskini azaltan bileşmiş linoleik asit düzeyi daha yüksektir.”1″ Türkiye’de kimyacılar, gıdacılar, ziraatçılar ve tıpçılardan oluşan ‘deli dana hastalığı izleme komisyonu’ kurulmuştu.

Ancak daha sonra feshedildi. Bakanlık, fesih gerekçesini bir türlü açıklamıyor. Deli dana hastalığı (bsa) 10 ila 20 yıl arasında bir kuluçka dönemi geçirir. Bir tüketici, bu virüsü taşıyan eti yemişse, hastalık bundan 10 ila 20 yıl sonra ortaya çıkabilir. Bu da, bu virüsün son derece sinsi ve tehlikeli olduğunu gösterir.

Daha tehlikelisi ise, kesilen her hayvanın beyni tek tek analiz edilmediği müddetçe, bu virüsün ette var olup olmadığının anlaşılamamasıdır. Yani et analiz edilerek deli dananın varlığı anlaşılamaz.


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.