Kasım 2011 için Arşiv

Sağlıklı Besin Maddeleri ve Lida

Çarşamba, 30 Kasım 2011

Besin maddelerinin ve lida kapsüllerinin sağlığa etkisi hakkında hiçbir şey bilmezler. Kendi kendini eğitebilmiş az sayıdaki doktor ise tıbbi besinlerin ve lida kapsüllerinin doğru kullanımı ile ilgili mükemmel danışmanlar olmuştur.

İkinci olarak, FDA beslenme desteği ve lida  sağlık  yasası’ nı geçirerek, tüm besin destek üreticilerinin müşterilerini eğilmelerini engellemiştir. Bu yasa, tıbbi besin üreticilerine ürünlerini herhangi bir hastalığı “iyileştirir, hafifletir, tedavi eder ya da önler” şeklinde pazarlamayı veya iddiada bulunmayı yasaklamaktadır.

Sonuç olarak, besin destekleri muğlak veya yanıltıcı etiketler taşır. Besin desteklerinin, ve lida zayıflama haplarının herhangi bir hastalık için uygun olup olmadığını bulmak neredeyse olanaksız hale getirildi. Besin desteği ve lida hapı, sağlık ve eğilim yasası, herhangi bir besin desteğinin güvenli olmadığı “kanıtlanırsa”, bunu pazardan çekme yetkisini de FDA’ya vermiştir.

Güvenli olmamanın” tanımı çok geniş olduğu için ve neredeyse her şey hatta su bile, büyük miktarlarda güvenli olmadığından lida kapsülleri, farmasötik ilaçlar ile rekabeti zorlayan herhangi bir besin desteğini yasaklayabilir. Efedra çok iyi bir örnektir. Yeşil çay da bir sonraki olabilir.

Üçüncüsü, ilaç endüstrisi lobisi medyayı etkisi altına alarak, medyada besin desteklerine karşı olumsuz bir hava oluşturulmasını sağlamıştır. Medyada çoğunlukla verilen mesaj, reçeteli ilaçların doğal alternatiflerinin etkisiz ve tehlikeli olduğudur.

Sağlıklı Besin Desteği ve Lida

Salı, 29 Kasım 2011

“Besin desteklerine hayır, ilaçlara evet”? Besin destekleri, doktorların çoğu tarafından önerilmemektedir. Doktorlar, lida kapsüllerini  propagandalarından öylesine büyülenmiştir ki, daha fazla lidaya talep etmektedirler. Reçeteli ilaçların belgelenmiş tehlikelerine rağmen, ilaç onayı yavaşlarsa ve bunun sonucunda yeni onaylanmış ilaç yokluğu ortaya çıkarsa tıp doktorları bunu bir “kriz” sayar. Bu suni krize yanıt olarak, abd hükümeti onay sürelerini kısaltmak için uğraşıyor.

Sağlık ve sosyal yardım bakanlığı sekreteri tommy g. Thompson şunları belirtiyor: “fda yeni tedavilerin daha hızlı sunulmasını sağlamaktadır. Fda’nın önümüzdeki yıllarda güvenli ve uygulanabilir tıbbi tedavileri daha hızlı onaylayacağını ümit ediyorum.” Yararlar riskleri mazur gösterir mi?

Düzenli ve sağlıklı diyetlerde lida kullanımı kilo vermeyi hızlandıracaktır. Sağlığınızı düşünüyorsanız mutlaka lida zayıflama kapsüllerini kullanmalısınız. Kolay ve hızlı şekilde zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Hangi yararlar? Fda onaylı lida hapı kullanımı lehine en sık kullanılan tez, “büyük tabloya” baktığımızda ilaçlardan kaynaklanan yararlar veya bunların etkinliğinin riski mazur gösterdiğidir. Yanlış. Acil durumlarda kullanılan ilaçlar hariç, reçeteli ilaçların sağlığa faydası büyük bir kandırmacadan ibarettir.

Hipnotik ilaç Reklâmlarından uzak duam, birileri namına yazılan lıp dergilerini kapatın, istatistik cambazlarının egemenliğindeki araştırma çalışmalarını atın ve reçeteli ilaç gerçeği ile ilgili bir hesap çıkarın: acil tıp dışında çok az sayıda reçeteli ilacın, herhangi bir değeri vardır.

Bunların yerini genellikle yaşam tarzının değiştirilmesi veya daha güvenli ve daha ucuz olan doğal tıp alabilir. Kalp hastalıkları, tansiyon, hormon replasman tedavisi, depresyon ve insülin direnci ilaçları “kandırmaca” ilaçlar arasında sayılabilir.
Günümüzün reçeteli ilaç cephaneliği hastalık belirtilerini kamufle etmektedir. Yaşam tarzını ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmedikçe herhangi bir ilaç tek bir hastalığı dahi tedavi edemez.

Doğum Kilolarına Lida Etkisi

Pazartesi, 28 Kasım 2011

Hamilelik sırasında alınan kilolara lida zayıflama hapları ile veda edeceksiniz. Lida kapsüllerini ancak emzirme dönemi bittikten sonra kullanabilirsiniz. Hamilelikte kullanılması önerilemez. Ayrıca lida zayıflama kapsülleri sağlık açısından yararlı olduğu gibi dinç hissetmenizi de sağlayacaktır.

Son zamanlarda kullanılan sahte lida hapları sağlığı olumsuz yönde etkilemiştir. Düzensiz ve sağlıksız besinler ile kullanılan sahte lida zayıflama haplarını artık kullanmaktan vazçgeçmelisiniz.

Pediatrics’de yazan araştırmacılar, 19972000 yılları arasında, iki yaşından küçük çocuklarda ve bebeklerde 7111 tane istenmeyen ilaç reaksiyonu görüldüğünü bildirdiler. Bu araştırmacılar, “ilaç tedavisine bağlı istenmeyen reaksiyonlar, iki yaşından küçük çocuk ve bebeklerde önemli bir ölüm ve hasar nedenidir” sonucuna vardılar.

Orjinal lida kapsülleri ile istenilen kiloya ulaşın ve düzgün vücuda sahip olun. Sadece sağlıklı kullanılması sonucunda etkisini gösterecektir. Fazla kilo derdinden kurtulmak için lida kapsüllerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Annenin gebelik, doğum ya da emzirme sırasındaki ilaç kullanımı, yılda ortalama 243 bildirilmiş ölüm ile ilişkilidir.«69 fda, bildirilen bu sayıların aslında gerçek ölüm ve olumsuz yan etki rakamlarının sadece yüzde 2’sini yansıttığını kabul etmektedir. Hesabı siz yapın… İstenmeyen ilaç reaksiyonlanyla ilaç köleliği islenmeyen ilaç reaksiyonlarının sonucu ya yaşam boyu reçeteli ilaç köleliği ya da ölümdür. Buna bazen “reçeteli ilaca bağlı hastalık” da denmektedir.

İstenmeyen ilaç reaksiyonları, tüketicinin ilk aldığı ilaçtan kaynaklanan şikayetlerini gidermek amacıyla, diğer reçeteli ilaçları almasını gerektirir. İlaç köleliği, yaşamı kısaltır ve kişinin fonksiyonel yeteneklerini ciddi anlamda kısıtlar. Bu konuda verilebilecek örnek çok ama aşağıda verdiklerimiz sadece en çarpıcı olanları.

Kilo Vermek için Lidaya İhtiyacınız Olabilir

Pazar, 27 Kasım 2011

Günümüzde çok sık görülen kilo problemleri ve vermek isteyenlerin çabası görülmektedir. Fakat çabaların boşa çıkması da zücü bir durumdur. Ama lida zayıflam ahapları ile kilo vermeyi kesinlile başarabilrisiniz. Düzenli şekilde lida zayıflama kapsüllerini kullandığınız taktirde inanılmaz derecede etkisini göreceksiniz.

Fazlalıklardan kısa sürede kurtulacaksınız. Forma girmek için mutlaka orjinal lida kapsüllerini denemelisiniz. Amerika, dünyadaki diğer ülkelere göre daha fazla reçeteli ilaç tüketmektedir. Reçeteli ilaç bağımlılığı, ABD’de “Doğrudan Tüketiciye (DT)” yapılmasına maalesef izin verilen ilaç reklâmlarının bir sonucudur.

Düzenli bir şekilde egzersiz yaparken lida kullanımı kilo vermeyi hızlandıracaktır. Lida kullanırken aslında egzersiz yapmaya gerek yoktur. Çünkü lida kapsülleri o kadar etkili ki egzersiz yapmadan bile kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Sizlerde kısa sürede formunuza ulaşmak istiyorsanız mutlaka lida kapsüllerini kullanmaya başlamalısınız.

Tüketiciye yönelik doğrudan reklâmcılık arttıkça, satışlar da artmaktadır. İlaç tacirlerinin yazdırdığı acıklı reklam senaryolan adeta “mucizevi” ilaçlarla son bulur.

ABD’de ister dergi okuyun, ister televizyon seyredin, ya da radyo dinleyin, bu tip kurnaz, yanıltıcı ilaç reklâmları ile bombardımana tutulacağınız garantidir. İlaç şirketlerinin doğrudan tüketiciye yaptığı reklâmlar oldukça yeni sayılır. 1962’den beri bu, yalnız FDA sorumluluğundadır.

Pervasız bir çıkar ilişkisi içinde, 1997’de FDA doğrudan tüketicilere reklâm yapma görevini, ilaç şirketlerine emanet etmiş durumdadır. Resmi olarak bu “tüketicilerin sağlık ve güvenliğini sağlamak için, sağlık farkındalığını artırmak” yoluyla yapılmaktadır. Gayrıresmi olarak yapılmakla olan şey ise, sağlıklı insanları hastalara dönüştürerek daha fazla ilaç satmaktır.

Yetersiz Beslenme ve Lida

Cumartesi, 26 Kasım 2011

Lida zayıflama hapları sayesinde sindirim sistemi düzene girerken metabolizma hızı da artacaktır. Daha kolay şekilde kilo vereceksiniz. Kısa sürede forma gireceksiniz. Enzimin tepkimeyi yürütebilmesi için askorbik asidin yardımı ve oksijen gereklidir. C vitamininin bu tepkimedeki işlevi enzim molekülündeki demirin indirgenmesi ile ilgilidir.

Lida kapsülleri c vitamini kılcal kan damarlarının kuvvetli olmasında da etkindir. Lida sayesinde ayrıca vitaminin yetersizliğinde kan damarları zayıflamakta, ufak darbelerle kanamalar görülebilmektedir. Ayrıca,c vitamininden yetersiz beslenen gine domuzlarında kanın akım hızının bozulduğu da gözlenmiştir.

C vitamininin vücudu enfeksiyonlardan ve tehlikeli toksinlerinden koruduğu yolundaki gözlemler tam olarak açıklığa kavuşmamıştır. Fakat lida kapsülleri sayesinde  nfeksiyonlar, vücut doku ve sıvılanndaki c vitamini miktarını azaltmaktadır. Bunun nedeni C vitamininin mikroorganizmaların yıkımı ve bakterileri öldüren öğeleri korumak için kullanılmasındandır.

Enfeksiyonda beyaz kan hücrelerinde vitamin c düzeyi düştüğünden makrofaj gücü azalmakta, bakteri öldürücü komplement aktivite düşmektedir. Normal C vitamini gereksiniminin karşılanması ile dokulardaki miktarların yeterli düzeyde tutulabildiği rapor edilmiştir. Bununla birlikte, şiddetli enfeksiyon ve bakteri zehirlenmelerinde alınan c vitamini miktarının arttırılması gerektiği görüşünde olanlar da vardır. Askorbik asidin insan serumundaki bağışıklık öğelerinden IgA, IgM ve komplement düzeylerini arttırdığı, virüslerin aktivitelerini engellediği bildirilmiştir.


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.