Ağustos 2011 için Arşiv

Lida ile Sağlıklı kilo ver

Çarşamba, 31 Ağustos 2011

Lida hapı kullanarak sağlıklı kilo verebilirsiniz. Beslenme ve diyet çok önemlidir. Lida hapı kullanarak beslenme şeklinizide düzene sokabilirsiniz. yani diyette yaptınığınız açlık çekme gibi durumları lida kapsülleri ile çekmeyeceksiniz. Lida hapı ile zayıflarken asla ve asla ça kalmayacaksınız. İdeal zayıflama hapı olan lida from hapı kesinlikle kullanılmaya değer olduğunu belirtmek isteriz. Hasta uyuyabilmek için birkaç yastıkla oturur pozisyonda yatmak zorunda kalır.

Dehidrasyona bağlı olarak ortaya çıkan bu duruma “kardiyak astım” denir. Böyle bir sorununuz varsa, başlangıçta sisteminize fazla su yüklemesi yapmamanız gerekir. Suyu belli aralıklarla içmeli ve idrar üretimi içtiğiniz su oranında çoğalana kadar miktarını yavaş yavaş arttırmaiısınız. Renksiz idrar çıkarmak için içilen su miktarı arttırıldığında, idrarla birlikte vücutta tutulan tuzu da atarız. Vücuttaki ödem sıvısı böyle çözülür. Bunu diüretiklerle değil, daha fazla su içerek yapmalısınız! su en yararlı doğal diüretiktir.

Çok fazla ödemi olan ve biraz zorlandığında kalp ritmi bozulan zencefil, kişniş, nane, tatlı kırmızı biber, kekik yani acı olmayan baharatlar içerdikleri flavon ve flavonoid maddelerle kan şekerinizin düşmesine yardımcı olur. Bazen diyetinizi çeşitli bitkiler ve lida diyet hapı ile renklendirebilirsiniz.

Aynı maddeler acı olan baharatlarda da vardır ve bu baharatlar da kan şekerinin kontrolüne yardımcı olabilir. Ancak acılığı veren maddeler karaciğer ve böbrek için toksiktir. Buna karşılık özellikle de az yağlı içme inek sütü. riboflavin diğer adı ile b2 vitamini vücuda alındığında flavin dinükleotit (fdn) ve flavin mononükleotit (fmn) adlı maddelere dönüşür. Bu maddeler protein yapıda bir enzimle birleşerek flavoprotein adlı maddeleri meydana getirir. Flavoproteinler glikolizis adını verdiğimiz ve hücrelerde başta şekerler Gut hastalığı purin adlı maddeleri içeren sakatat, kabuklu deniz ürünleri, alabalık, istavrit, hamsi, sardalya ve uskumru ile maya ve mayalı ıdaların neden olduğu eklem hastalığıdır. Bu gıda maddelerindeki purin adlı maddeler ürik aside dönüşmekte, ürik asit ise eklemlerde birikerek eklem iltihaplanmasına neden olmaktadır.

Lida ile Diyet Yapan Kişiler

Çarşamba, 31 Ağustos 2011

Lida ile diyet yapan kişilerSoyalı gıdalar ve soya fasulyesinde bulunan kuvvetli lif etkisi gösteren fıtik asit, sağlık ve lida kapsül diyetleri yönünden son derece önemli mineraller olan kalsiyum ve demiri bağlar. Bu nedenle hem gelişim dönemindeki çocuk ve gençlerin sağlığı hem de kansızlık ve kemik erimesine maruz kalmış bireyler ve lida ile diyet yapan kişiler tarafından sık tüketilmemelidir. Diyet kendinizi lida ile ödüllendirin ve kolay kilo verin.

Tripsin adlı önemli protein, soya ve soyalı gıdalarda bulunan tripsin inhibitörleri tarafından baskılanabilmektedir. Bu amino asidin yetmezliği ise özellikle gelişme dönemindeki çocuk ve gençlerde gelişim yetmezliği şeklinde sorunlara neden olabilecektir. Soya fasulyesi ve diğer soyalı gıdalarda bulunan goitrojen adlı maddeler de tiroit işlevini azaltır ve lida ile kilo verme etkisi hızlandırır. Bu yönü ile de soya ve soyalı gıdalar hipotroid’li bireyler için yararlı olmayacaktır.

Bu kısımda tiroit bezi ve fonksiyon bozukluklarının gıdalarla ve lida ile kontrolüne ilişkin bilgileri, iltihaplanmanın baskılanmasını daha kolay anlamanız açısından, zorunlu olarak ele alıyorum. Zira tiroit bezi diğer hormonların da çalışmasını etkileyen ve vücudumuzda iltihap yapıcı maddelerin birikmesini veya azalmasını sağlayan en önemli bez konumundadır. Ancak bu bezin de çalışmasını etkileyen önemli bir bez vardır. Bu bez Adrenal bezi olup onun tarafından salgılanan adrenalin hormonu tiroit bezinin çalışmasını önemli ölçüde etkileyebilmektedir. Ortisol, adrenal hormon tarafından stresle birlikte artışa geçen bir hormondur. Adrenal bezinin hastalanması durumunda bu hormonda azalmaya başlar fakat lida kapsül ile engellenebilir.

Bu hormonun azalması veya artışı öncelikle tiroit bezinin çalışmasını etkiler. Fakat lida kapsül kullanımı bunu etkilemez. Zira adrenalin’in bu şekildeki fazla veya az salgılanması tiroit hormonu üretiminde etkili olan ve bu üretimi başlatan tiroit stimülan hormonun üretimini vede aktif yani etkili olmayan T4 tiroit hormonunun aktif yani etkili T3 tiroit hormonuna geçmesini baskılar.

Lida Destekli Rejimlerde Balık Tüketimi

Salı, 30 Ağustos 2011

Lida destekli rejimlerde balık tüketimiOkyanus somonu ve diğer yağlı balıkları sağlıklı gıda maddesi veya tıbbi etkinliği olan gıda maddeleri kılan en önemli etken, omega 3 yararlı yağlarını bol miktarda içermeleridir. Ancak satın alırken dikkat etmeniz gerekli önemli nokta yağlı balığın anlaşılabilmesi ve lida ile tüketmeye uygunluğdur.

Markette hangi balığın daha yağlı yani omega 3 yönünden zengin olduğunu anlamak ve ona göre lida diyetini desteklemek için satın almak zorundasınız. Öncelikle daha önceki yayınlarımda da değindiğim üzere, pişirme sonrasında balık etinin rengi ne kadar kirli beyaz, gri veya pembemsi kırmızımsı ise bu etler o kadar fazla omega 3 yağları içermektedir. Örnek olarak somonu pişirdikten sonra pişirme öncesindeki gibi etinin pembe kırmızı renkli olduğunu görürsünüz, işte bu özelliği onun omega 3 yağları yönünden de zengin olduğunun işaretidir. Bu balıklar lida diyet hapı ile desteklenen diyetlerde uygundur.

Hamsi, istavrit, uskumru, palamut, lüfer gibi diğer yağlı balık etleri ise pişirilmeyi takiben kirli beyaz veya gri kahverengimsi renkler sergiler. Bu renkler onların omega 3 yağlar yönünden zengin olduğunu gösterir. Tüm bu balık türlerine dikkat edecek olursanız hepsi de yassı ve elips şeklinde ve pullu yapısı zengin balıklardır. Buna karşılık aynı türün tipleri arasına bile omega 3 yağ miktarı lida kullanımı sırasında farklılık gösterebilir.

Örneğin okyanus somonu ile Karadeniz somonu arasında omega 3 yağ miktarı yönünden lida kullanımında önemli bir farklılık vardır. Okyanus somonu yerli somondan yaşadığı suyun daha düşük derecede olması dolayısı ile daha fazla omega 3 yağa sahiptir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar okyanus somonunu yerli somona yani Karadeniz somonuna tercih etmeniz, daha fazla omega 3 almanıza ve böylelikle balık etinden daha çok yararlanmanız açısından önemlidir. Omega 3 yağ yönünden yetersiz beslenmenin, yani balık yağı omega 3′ leri içeren balık etleri ve lida yönünden yetersiz beslenmenin kronik yorgunluğa, depresyon, kabızlık, saç ve tırnak zayıflığı, eklem iltihaplanmaları ve deri kuruluğuna neden olabileceğini unutmayın.

Kilo Fazlalığı ve Lida

Salı, 30 Ağustos 2011

Fazla kilolarınızdan lida hapı sayesinde kurtulabilirsiniz. Lida zayıflama kapsülleri sayesinde kısa sürede forma gireceksiniz. İdeal formunuza kavuşmanın lida hapı ile gerçekleşeceğini asla unutmayınız. Diyet yaparak veremediğiniz kilolarınızı lida form hapı ile vereceksiniz. Lida zayıflama kapsüller triptofan bu iş için kullanılırsa, stres nedeniyle başlayan yıkımı vücudun bu önemli amino asitin yedeklerini tüketebilir. Bunu önlemek için stres altına girdiğinizde hemen bol miktarda su içmeye başlamalısınız. Dehidrasyonun stres kaynağı olmasının nedeni budur. Kısa sürede forma girmek için yapmanız gereken sadece lida hapı kullanmaktır. Kilo kontrolü için orjinal ürün hakkında merak edilen herşey yazı içerisinde anlatılmıştır.

Stres vücutta birçok hastalığa zemin hazırlar. Triptofan gözün irisinin rengini veren öğelerden biridir. Retinaya zarar verebilecek şiddetli ışıklarla kızılötesi ışınlara karşı bir filtre görevi görür. Kas hareketleri de triptofanın önemli metabolik görevlerindendir. Büyük kaslar vücuttaki 20 amino asidin 3’ünü, yani valin, lösin ve izolösin adı verilen dallı amino asit zincirlerini kullanır.

Bunlar hareket ve egzersiz sırasında büyük kaslar için bir enerji kaynağı oluştururlar. Kanbeyin bariyerini geçip beyne girmek için triptofanla yarış halindedirler. Beyinde triptofan olmazsa, insan kendini sakin ve huzurlu hissedemez. Egzersizin (günde en az bir saatlik yürüyüşün) önemi yabana atılamaz. Sağlıklı bir fizyolojik yapı ancak triptofanın rakiplerinin kas dokusu tarafından yakılmasıyla sağlanabilir. Tirozin de vücudun önemli amino asitlerindendir.

Vücutta harekete bağlı işlevleri düzenleyen nörotransmitterler olan adrenalin ve noradrenalinin üretimi için gerekli temel öğedir. Tiroid hormonlarının nörotransmitteri dopamin ile melanin denilen ve deriye rengini veren pigmentin nörotransmitterînin üretimi için de gereklidir. Ensülin reseptörü de dahil olmak üzere, bazı elzem proteinlerin yapısında bulunur. Stres altındaki bir vücutta tirozini yıkan enzim aşırı çalışmaya başlar. Enzim bu hızla çalışmayı sürdürür ve üretilen miktardan fazia tirozin yıkarsa, vücudun bazı önemli işlevleri bozulabilir. Vücuttaki dehidrasyon ve stres tirozin ile triptofana ciddi ölçüde zarar verir.

Şişman Olduğum için Sosyal Yaşantım Sıfır

Pazartesi, 29 Ağustos 2011

İnsanlar ya çok şişman oldukları için sosyal bir ortama girmekten çekinirler yada çok zayıf oldukları için ortamdan kaçarlar, düzeni kurmak ise kendilerine kalmış bir durumdur. Artık her ortama kendinize güvenerek girmenin zamanı geldi bu yararları sunan lida hapı sizlerin artık çekinmeden ortalıkta dolaşacağınızın garantisni veriyor. lida zayıflama hapları ile hiç olmadığınız kadar inceliğe kavuşacaksınız. Her zaman formda ve dinç olacaksınız şişmanım fakat diyet yapsamda kilo veremiyorum diyenlere kesinlikle lida yardım edecektir. Başarılara imza atmış olması lida hapının kalitesini yükseltmeye devam etmesi anlamına gelmektedir. Lida işye yarayan tek kapsül diyebiliriz.

Lida hapını kullandıktan sonra artık ortamlardan vazgeçilmez bir isim olacaksınız mağzalara bakmakla değil almakla uğaraşacaksınız. Lidanın inanılmaz gücünü farkettiğiniz anda etkisni gördüktan sonra bırakamayacaksınız. FromVücudun bütün işlevleri pompa sistemleri ve su arasındaki temel ilişkiye dayanır.

Kırsal kesimde ırmak kıyısında yaşayan insanları düşünün. Varsayın ki, teknoloji öylesine ilerlemiş ki, her evin ırmağın üzerinde kurulmuş bir hidroelektrik enerji üretim sistemi var. Irmağın akıntısı evler için elektrik üreten türbinlerin su çarklarını döndürecek kadar güçlü. Günümüzde bu amaçla yapılan türbinlerle su çarkları birbirinden ayrıdır.

Türbin kuru bir yerde tutulur ve ürettiği elektrik bir “kablo” ile eve üetilir. İnsan vücudundaki hücre işlevleri için gerekli hidroelektrik enerji üretim sistemi, haya! Bile edilemeyecek kadar gelişmiştir. Vücudun su çarklarının içinde kurulmuş özel türbinleri, su yollarının derinliklerinde enerji üretir. Türbinlerin böyle küçültülmesi vücutta enerji üretimi için büyük bir avantajdır. Bu sayede her türbin hidroelektrik enerji gereksinimi duyulan yere yerleştirilebilir ve vücuda enerji dağıtımı için kablolara ya da yalıtım malzemelerine gerek kalmaz. Türbinlerin enerji üreten bataryaları enerji gereksinimi duyulan yerlere yerleştirilmiştir. Vücutta başka işlevleri de olan bu hidroelektrik enerji üretim biri07mlerine katyon pompalan” denir.


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.