Nisan 2011 için Arşiv

Lida ‘yla Stressiz Zayıflama

Çarşamba, 27 Nisan 2011

Çevrenizdeki hemen herkes, her gün farklı bir gerginlik içindedir. Aslına bakılırsa, sizi üretken olmaya yöneltiyorsa hafif dozdaki gerginliğin yararlı olduğu bile söylenebilir. Ancak orta ve üst düzeydeki gerginlikler üretken olmaktan uzaktır. Bugün fazla gergin olmasanız bile, er ya da geç stres seviyeniz artacak. Hazırlıklı olun.Stresinizi azaltmak Lida ile zayıflama döneminde daha hızlı zayıflamanızı sağlayacaktır.

Stres Seviyenizi Azaltmak İçin Üç Adım
Bu programın 33. ve 34. gününde olumsuz düşüncelere nasıl uyum sağlayacağınız ve bu düşüncelerin oluşmasına neden olan sorunları çözmeyi öğrendiniz. Hemen hemen aynı becerileri stresin yarattığı sorunları çözmek için de kullanacaksınız. İşte atmanız gereken adımlar:

 1. Adım: Sorunu Çözün Çok fazla sorumluluğunuz ve yapmanız gereken şey varsa kilo vermeye başlamadan önce Lida form hapını tercih etmelisiniz.. Etkinliklerinizi gerekli, çok istediğim ve istediğim olarak üç sınıfa ayırabilirsiniz. Sorunlarınızı çözmenize engel olan olumsuz düşüncelerle başa çıkmak için Yedi Soru Tekniği’ni kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bir arkadaşınızdan ya da diyet danışmanınızdan da yardım isteyebilirsiniz.
 2. Adım: Rahatlayın Kronik stres bedeninizin gerilmesine neden olur. Kas gevşetme ya da yönlendirilmiş hayal kurma gibi rahatlama tekniklerini öğrenebileceğiniz kasetlerden edinin. Daha önce anlattığımız ağır, kontrollü nefes almanın da yararı olacağından eminim.
 3. Adım:Düşünce Yapınızı Değiştirin Pek çok kişi mantıksız kuralların davranış biçimlerini yönlendirmesine izin verdiği için, kronik olarak gergindir. Bu kurallar genellikle meli/malı ya da memeli/mamalı cümlelerini içerir. Bunlardan biri tanıdık geliyor mu?

Örneğin Lida kullananların bir kuralı vardı: Her zaman başkalarına öncelik tanımalıyım. Bu nedenle işyerinde yılın en yoğun zamanı olmasına karşın, annesinin yeni bir bilgisayar almasına ve kuzenine bahçe düzenlemesinde yardım etti ve bir arkadaşıyla konsere gitti. Michael’in yazılı olmayan bir kuralı vardı: Asla zayıflık belirtisi göstermemeliyim. Bu nedenle grip olduğu zaman işten izin almadı ve iyileşmesi çok daha uzun zamanını aldı. Suzanne’in de kendi kuralı vardı: Her şeyi kendim yapmalıyım. Bu nedenle kocasının sağlık durumu bozulduğunda gerek duyduğu yardımı kendisinden esirgedi.

Lida ile En Düşük Kiloya Ulaşın

Pazartesi, 25 Nisan 2011

Diyet yapmayı ne zaman bırakır ve yaşamınız boyu sürdüreceğiniz yeme plânına başlarsınız? Bu yanıtlaması kolay olan bir soru değildir. Ulaşmayı ve orada kalmayı hedeflediğiniz kilo sizin için gerçekçi olmayabilir. Aslında bana Lida ile kilo vermek için danışmak üzere gelen kişilere şu iki soruyu sorarız:

 1. Kilonuzun ne olmasını istiyorsunuz? (Diğer bir deyişle, ideal hedefiniz nedir?)
 2. Sizi en az düzeyde mutlu edecek kilonuz nedir? (Diğer bir deyişle, sizi tatmin edecek kilo nedir?)

Bu iki soruya verilen yanıtın aynı olmaması her zaman iyiye işarettir. İki soruya da aynı yanıtı veren kişilere göre, başarabilecekleri hedef konusunda daha gerçekçi olduklarını gösterir.Örneğin, Julia, 80 kiloda diyete başladı. Ulaşmak istediği ideal kilo 54 kilo olmasına karşın onun tatmin olmasını sağlayacak kilo 59’du. Aslında on yıldan uzunca bir süredir mutlu bir şekilde 58 kiloda (bir kilo fazla, bir kilo eksik) kalmayı başarmıştı. Öte yandan 62 kiloda diyete başlayan Christine için ulaşmak istediği ideal kilo 52, tatmin olacağı kilo ise 53’tü. Başlangıçta beklentisinin gerçekçi olup olmadığını düşünmemiz gerektiğini söylediğimde hayal kırıklığına uğradı. Aslında daha önceden 54 kiloya inmeyi başarmıştı ve beş yıl boyunca da 56 kiloda kalabilmişti. Bu kilonun onun ideal kilosu olduğunu anlaması uzun sürdü.Peki siz değişmeyecek kilonuza ulaştığınızı nasıl anlarsınız? Ancak öncelikle inmeyi Başarabileceğiniz En Düşük Kilo ile Koruyabileceğiniz En Düşük Kilo arasındaki farkı anlamanızda yarar var.

Diyelim ki, her gün belirli sayıda kalori alıyorsunuz ve ağır ağır kilo veriyorsunuz. Bu arada her hafta aynı miktarda spor yapıyorsunuz. Belirli bir aşamada, aynı şeyleri yapmayı sürdürseniz bile kilo vermeniz doğal olarak duraklamaya geçecektir. Bu duraklamayı yaşamamak için Lida hızlı zayıflama kapsülü kullanmanızda fayda var.Birkaç hafta boyunca kilonuzda bir değişiklik olmazsa, bir karar almak durumunda kalacaksınız. Bu durumu sürdürebilir ve sonucunu gözlemleyebilirsiniz ya da (sağlık danışmanınız onaylamışsa) günlük kalori alımınızı 200 kalori kısabilir ve/veya yaptığınız sporu arttırabilirsiniz.Belirli bir aşamaya geldiğinizde ne yaparsanız yapın kilo vermeniz durur. Eğer kilo vermeye devam etmek istiyorsanız Lida ile desteklemeye devam edin.Artık aldığınız kalori miktarını azaltmanın ya da daha fazla spor yapmanızın bir yararı yoktur. Başarabileceğiniz En Düşük Kiloya inmişsiniz demektir.

Sağlık İçin Lida ve Zayıflık

Cuma, 22 Nisan 2011

Sağlığı iyileştirmenin daha fazla et, süt ve yumurta tüketmekle mümkün olduğu görüşünü takıp ediyordum.Sağlığı iyileştirmenin en iyi yollarından birisi kilo vermektir.Kilo verme sürecini Lida ile destekleyecek olursanız sizin için kilo vermek çok kolay bir iş haline gelecektir.Çiftlik hayatımın açık bir devamı gibiydi ve Amerikan beslenme tarzının dünyadaki en iyisi olduğuna yürekten inanıyordum. Tüm bu yıllar boyunca, tekrarlayan bir temayla karşılaştım: Güya yararlı yiyecekleri yiyorduk, özellikle bol miktarda yüksek kalitede hayvansal protein alıyorduk.Kariyerimin ilk yıllarının çoğu şimdiye kadar keşfedilen en zehirli kimyasallardan olan, diyoksin ve aflatoksınle çalışarak geçti. İlk başta MIT’de çalıştım, orada tavuk yemiyle ilgili bir muammaya atıldım. Yılda milyonlarca tavuk, yemlerindeki bilinmeyen zehirli bir kimyasal nedeniyle ölüyordu ve benim görevim de bu kimyasalın yapısını tecrit etmek ve tanımlamaktı. İki buçuk yıl sonra, bugüne kadar bulunan muhtemelen en zehirli kimyasal olan diyoksinin keşfedilmesine yardım ettim. Bu kimyasal o zamandan bu yana dünya çapında ilgi görmüştür, çünkü daha sonra Vietnam Savaşı’nda ormanları kurutmak için kullanılan herbisit 2,4,5T veya Agent Orange’ın bir parçasıydı.MİT’ten ayrıldıktan ve Virgina Tech’e geçtikten sonra, Filipinlerde kötü beslenen çocuklarla ilgili ülke çapında bir projeye teknik yardım koordine etmeye başladım. Projenin bir kısmı, genelde bir yetişkin hastalığı olan, alışılmadık biçimde Filipinli çocuklarda çok görülen karaciğer kanserinin incelenmesine dönüştü. Mısır ve fıstıkta bulunan bir küf toksini olan aflatoksinin çok miktarda tüketiminin buna neden olduğu düşünülüyordu.Bu toksinleri içeren gıdalar Lida diyetlerinde tüketilmemelidir.

Aflatoksin bugüne kadar keşfedilen en güçlü kanserojen maddelerden biri olarak tanımlanmıştır. On yıl boyunca Filipinler’deki öncelikli amacımız, ABD Uluslararası Gelişme Daire’sinin finanse ettiği bir proje olan, yoksul insanların çocuklarının kötü beslenmesini iyileştirmekti. Sonuç olarak, ülkede yaklaşık 110 beslenme “kendine yardım” eğitim merkezi kurduk.Filipinler’deki bu çabaların amacı basitti: Çocukların mümkün olduğunca çok protein almasını sağlamak. Dünyada çocukların kötü beslenmesinin çoğunluğunun, özellikle hayvansal kaynaklı besinlerden elde edilen protein eksikliğinden kaynaklandığı geniş kabul görüyordu. Dünyadaki üniversiteler ve hükümetler gelişmekte olan dünyada algıladıkları “protein boşluğunu” doldurmaya çalışıyorlardı.Protein boşluğunu doldurmak Lida kilo verme programlarında atlanmaması gereken önemli bir noktadır.

Kilo Vermeye Devam Etmek için Lida Kapsül

Pazartesi, 18 Nisan 2011

Geçmişte kilo vermekte zorlanmış olabilirsiniz. Öyle olduysa bu kez durum farklı. Nasıl diyet yapacağınızı Lida diyet hapı ile öğreneceksiniz, izleyen iki hafta boyunca başarılı bir şekilde diyet yapmak ve verdiğiniz kiloları geri almamak için çok önemli ve gerekli olan yöntemleri ve Lida kullanmayı öğreneceksiniz.Bu iki hafta boyunca, Lida kapsül yöntemlerini kullanarak, beyninizi ve çevrenizi diyete hazırlayacaksınız. İlk büyük meydan okumada ve daha sonra karşılaşacağınız zorluklarda bu ön hazırlığın karşılığını alacaksınız. Hazırlanmak için harcadığınız zaman daha sonra işinize yarayacak:

 • Baltalayan düşüncelerinize yanıt vereceksiniz.
 • Belirli yiyeceklere karşı duyduğunuz aşırı isteğin şiddeti ve sıklığı azalacak.
 • Aşırı yeme isteği duyduğunuz zamanlarda bile, diyetinizi izlemeye istekli olacaksınız.
 • Her yediğiniz lokmada daha bilinçli olacaksınız.
 • Yemek yerken ve yedikten sonra duyduğunuz doyum duygusunu artırarak ikinci bir kez yemek almaya engel olacaksınız.
 • Geçmişte diyeti bırakmanıza neden olan sorunları çözeceksiniz.
 • İşlerin zorlaştığı dönemlerde bile diyetinizi sürdürmek için kendinize güveneceksiniz.
 • Tükettiğiniz her kalorinin farkında olacaksınız.

Düşünsel Terapi yöntemlerini kullanarak, beyninizi ve çevrenizi diyete hazırlayacaksınız.Diyet yapan kişilerin pek çoğu kilo verme çabası içindeyken bu önemli noktalan görmezden gelir. Hiçbir ön hazırlık olmadan hemen diyete başlarlar. Siz bu hatayı yapmayın! Diyeti başarmanın en önemli noktalarından birinin ön hazırlık olduğunu fark ettim.Diyet yapan kişilerin, bana danışmak için gelmeden önce, ön hazırlık yaptığını hiç görmedim. Yalnızca bir diyet seçmişler ve hemen o gün başlamışlardı. Bilin bakalım ne oldu? Bir süre başarılı oldular. Eninde sonunda bir zorlayıcı durumla karşılaştıklarında diyetten saptılar, moralleri bozuldu ve tümüyle diyetten vazgeçtiler. Belli bir süre sonra ya aynı ya da başka bir diyete başladılar ve aynı olaylar zincirini yeniden yaşamaya başladılar. Ne zaman ki ben bu kişilere gereksinim duydukları teknikleri öğrettim, o zaman diyetleri çok daha başarılı olmaya başladı. Hâlâ, zaman zaman zorluklarla karşılaşıyorlar, ancak önceden yaptıkları hazırlıklar sayesinde kolaylıkla üstesinden geliyorlar. Ne olursa olsun, diyetlerini sürdürüyor, kilo veriyor ve verdikleri kiloları geri almıyorlar.Siz de aynısını yapabilirsiniz.Peki kilo verdiyseniz ne olacak? Yine de hazırlıklı olmanız gerek. İlk günden başlayın ve oradan ilerleyin. Kilo vermeyi sürdürebilmek ya da verilen kiloda kalmayı başarmak için bu programda öğretilen becerileri uygulamanız gerekir. Tüm emeklerinizin yaşam boyu size geri dönmesi için bir sigortadır.

Diyet Hakkında Olumsuz Düşünenlere Lida

Cumartesi, 16 Nisan 2011

Bu yazıda bir hayli baltalayıcı düşünceden söz edildiğini okudunuz. Yıllar içinde Lida ile diyet yapan kişilerden sıkça duyduğum en genel baltalayıcı düşünceleri yazıya ekledim. Ayrıca her diyet yapan kişinin bazı ek baltalayıcı düşüncelere sahip olduğunu da gördüm. Kendinize özgü baltalayıcı düşüncelerinizi tanımlamanız ve bu düşüncelere etkin yanıtı verebilmenizle beraber Lida form hapı kullanmak çok önemlidir.Daha önce sözünü ettiğim gibi, yeme işlemi otomatik değildir. Yemeği plânlamadığınız bir yiyecekten ilk lokmayı almadan önce aklınızdan bir ya da birçok düşünce zinciri geçer. Bu düşünceleri tanımlamayı ve etkili yanıtı vermeyi öğrendiğinizde yemenizi denetlemek çok daha kolay olacaktır.

Diyet defterinizle beraber Lida kapsülü birkaç gün boyunca yanınızda gezdirin. Baltalayıcı düşüncelerinizi tanımladığınız anda not edin. Bu düşünceleri aklınızdan geçirdiğiniz anda tanımlayamıyor olabilirsiniz, çünkü o sırada dikkatiniz nasıl hissettiğinize yönelmiştir. Yememeniz gereken bir yiyeceği yemeğe kışkırtılmış hissederseniz, kendinize şu soruyu sorun: ‘Aklımdan ne geçiyordu?’ ya da ‘O sırada ne düşünüyordum?’

Zaman zaman düşüncelerinizi tanımlamak çok kolaydır. Diğer zamanlarda tanımlayamayabilirsiniz. Aklınızdan geçen düşünceden kesin olarak emin değilseniz “Diyetle ilgili sık görülen baltalayıcı düşünceler” kısmına bakın. Bu listedeki düşünceler sizin anılarınızı sarsmıyorsa, kesinlikle ne düşünmediğinizi bulmaya çalışın. Örneğin, yemeği plânlamadığınız bir yiyeceği yemek için aşırı istek duyuyorsanız, aşağıdaki düşüncelerden hangilerinin aklınızdan geçtiğini bulmaya çalışın:

 • Bu yiyecek ne kadar iştah kapatıcı görünüyor ve kokuyor.
 • Bunu yemek zorunda olmamanız ne güzel.
 • Bu yiyeceğe karşı koymak ne kolay.

Kesin olarak olumsuz yanıt vereceğinizden ve daha sonra da gerçek olan “Onu yemek istediğimi düşünüyordum!” düşüncesinin aklınızdan geçeceğinden eminim.Tanımladığınız her düşünceyi diyet defterinize kaydedin. Şimdilik bu düşüncelere ne yapacağınız konusunda endişelenmeyin. Biriki güne kadar nasıl yanıt vereceğinizi öğreneceksiniz.


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.