Mart 2011 için Arşiv

Bedeniniz Kilo Vermeye Direnç Gösteriyorsa Lida

Çarşamba, 30 Mart 2011

Kortizol bedende böbreküstü bezleri tarafından salgılanan önemli bir hormondur. Az miktarda salgılandığında:

  • Tehlike anında hayatta kalmak için gereken enerji artışını sağlar.
  • Bağışıklılık sistemini güçlendirir.
  • Bedenin dengesini korur.
  • Hafızayı güçlendirir.
  • Acıya daha yüksek direnç kazanmamızı sağlar.
  • Tansiyonu düzenler.
  • Bedende şeker dengesini sağlamak için ensülin salgısını düzenler.
  • Enflamasyonda (iltihap) etkilidir.

Kortizol salgılaması herhangi bir strese karşı bedenin verdiği önemli tepkilerden biridir. Bu stres, hastalık, travma, ameliyat, aşırı sıcak/ soğuk hava gibi fiziksel ya da kötü giden evlilik, işsizlik, yalnızlık gibi psikolojik nedenlerle olabilir.Stres uzun süreli olduğunda kortizol hormonu yüksek miktarda salgılanır. Artık bizi korumak bir yana yenilgi hormonuna dönüşür.Kortizol birikimi kişiyi tüm hastalıklara ve alerjilere açık hale getirir.Penisilin alerjisi, zehirlenme gibi anaflatik şoklarda kortizon verildiğinde hayat kurtarır. Ama yanlış kullanımı obeziteye, kemik erimesine ve hormonal dengenin altüst olmasına yol açar.Kortizol salgılanmasından kaynaklanan kilo artışlarında doktor gözetiminde Lida yağ yakma hapı kullanabilirsiniz. (Hatırlatma: kortizon, kortizol hormonunun sentetik versiyonudur.)

Kortizol ihtiyaç duyduğu proteini öncelikle kaslardan aldığı için kas zayıflamasına yol açar. (Cushing scndromu). Kortizol aynı zamanda güçlü bir bağışıklık sistemi baskılayıcısıdır.Aşırı yüksek kortizol seviyesi, bedende tokluk hormonu leptin seviyesini düşürür ve iştahı artırır.Bu durum kilo artışına yol açar ve Lida kapsül kullanımını gerektirir.Canınız yağ, şeker, nişasta oranı yüksek yiyecekler çeker. Bu tür gıdalar yediğinizde beden, doğal afyon olan “ödül” kimyasallar üretir ve bu tür besinlerle bağımlı ilişkiniz başlar. Stres yaşarsınız, abur cubur yersiniz, bedeniniz keyif verici kimyasallar üretir ve kendinizi iyi hissedersiniz. Eğer bu bağımlılık oluşturan döngüyü bilinçsizce sürdürürseniz, her stres yaşadığınızda, her mutsuzluk hissettiğinizde sizi rahatlatan “uyuşturucu” seçiminiz tıkınmak olur. Koca bir kutu dondurmayı, büyük bir paket patates cipsini farkında bile olmadan bir oturuşta bitirebilirsiniz. Yemek bağımlılığı hem fizyolojik hem psikolojik bağımlılıktır. Yemek bağımlılığı olanların vücutlarında kronik olarak yüksek miktarda kortizol bulunması hiç de tesadüf değil.Stres uzun sürdükçe ve kortizol seviyesi yükseldikçe beden kilo vermeye direnç gösterir. Kilo artışının en önemli sebeplerinden birisi olduğundan Lida ile önlem alınmalıdır.Beden, “Zor zamanlardayız. Hem gelen tüm besinleri biriktireyim hem de zaten var olan yağlara sımsıkı sarılayım da daha zor zamanlar için kendimi emniyete alayım” diye düşünür.Bedenimizin programı hâlâ mağara dönemi insanıyla aynı, demiştik. Ama o dönemde stres, günümüz insanı kadar uzun sürmüyordu. Aslanlardan kaçıp, mağarasına sığınan atalarımız, acaba aslan mağaraya da girip beni yer mi diye endişe içinde kıvranmıyordu, daha çok anı yaşıyordu. Doğadaki tüm hayvanların yaptığı gibi.

Tiroit Bezi ve Lida Kapsül İlişkisi

Pazartesi, 28 Mart 2011

Tiroit bezi boğazımızda yer alır. Yaşamak için gerekli kimyasal ve fiziksel olayları yani metabolizmayı düzenleyen çok önemli bir hormondur. Vücudumuzdaki her hücre ve dokunun fonksiyonlarını düzenler. Sağlıklı olmak için tiroit hormonlarının devamlı ve yeterli miktarda salgılanması gerekir.Tiroit bezlerinin az çalışmasına bağlı olarak kilo artışı olabilir.Bu sebeple alınan kilolar Lida incelme hapı ile verilebilmektedir.Fakat Lida tedavisine başlamadan önce bununla ilgili olarak bir uzmana görünmenizde fayda var.Çünkü sadece zararları kilo artışı değildir.Bu sebeple Lida ile zayıflamaya karar vermeden önce doktorunuza görünmenizde fayda var.Günümüzde çoğu insan tiroit bozukluğundan mustarip. Aslında bu, duyguların bastırılmasından kaynaklanan bir hormonal dengesizlik. Özellikle kadınlar, ataerkil toplum düzeninde gerçek duygularını rahatlıkla ifade edemiyor. Yüz yıl önce de ifade edemiyorlardı ama en azından az da olsa fonksiyon gösteren tiroitleri hâlâ kendi bedenlerindeydi. Ayrıca ensülin direnci yaratan besinler henüz hayatlarına girmemişti ve televizyon karşısında pineklemiyorlardı. Günümüzde tiroit bezi, bademcik alınır gibi fütursuzca alınıyor. Bu insanlar tiroit bezi alınınca tiroit sorunundan kurtulacaklarına inandırılıyorlar. Ama kadınlarda tiroit bezi alındığında bu kez de rahim sorunları baş gösteriyor ve bir ameliyat daha gerekiyor. Bir hormon bezi alındığında başka hormonlar aşırı çalışmak zorunda kalır ve nihayetinde bozulur.Metabolizma üzerinde ensülinden sonra etkili ikinci hormon olan tiroit, köprücük kemiğinin hemen üzerinde boyunda yer alan tiroit bezi tarafından salgılanır. Tiroit hormonu hücrelerin oksijen kullanımını, bedenin kalorileri yakma hızını, kalp atışı ritmini, büyümeyi, beden ısısını, doğurganlığı, sindirimi, belleği ve duygu durumunu kontrol eder. Yapmadığı iş yok yani.

Ensülin direncinin yarattığı sorunlar:
Obezite, tatlı krizleri, .şeker hastalığı, açlık nöbetleri, uyuklamalar, çarpıntı, terlemeler, kötü kolesterol yükselmesi, trigliserit yükselmesi, karaciğer yağlanması, tansiyon yükselmesi, anlamsız, ani ve aşırı tepkiler, uyku bölünmeleri ve uyuklamalar, her türlü çabaya rağmen kilo verememek, polikistik över sendromu, metabolik sendrom, uyku apnesi.

Doğal destek: Rafine edilmemiş tam gıdalarla beslenmek, düzenli egzersiz (tempolu yürüyüş, merdiven tırmanmak, bisiklete binmek, yüzmek gibi), bol miktarda alkali oranı yüksek su içmek. Hayattan tat alacak bakış açısına sahip olmak.
Bağlı olduğu çakra: Kök çakra.

Düzensiz Uykuya Bağlı Kilo Artışı İçin Lida

Pazar, 27 Mart 2011

Uykusuzluk ve  obezite bağlantısı sandığınızdan daha çok.Günümüz yaşam koşulları içinde uyku saatleri, yirmi yıl öncesine göre yüzde kırk oranında azaldı. Aynı dönemde obezite ise yüzde kırk sekiz oranında artış gösterdi. Çocukluk obezitesi ikiye katlandı.Fazla kiloların uykuyla bağlantısı ne?Düzenli olarak günde sekiz saat uyuyan bir grup deneği iki gün boyunca dört saatlik uykuyla sınırlayan bir araştırmada, tokluk hormonu leptinin yüzde yirmi azaldığı, açlık hormonu grelinin yüzde otuz artış gösterdiği saptandı. Yeterince uykularını alamayan insanların canının tatlı çekmesi, abur cubur yeme isteği hiç de tesadüf değil. Denek grubu uykusuz geceler sonucunda normalin iki misli karbonhidrat tüketti. Aynı araştırmada bir başka grup, derin uykuya daldıkları anda uyandırıldı. Derin uyku döneminde büyüme hormonlarının salgılandığını hatırlayın. Bu grubun üç gün içinde şekeri sindirme süreci yüzde yirmi üç oranında azaldı. Sadece üç gün içinde bu kişilerde ensülin direnci oluştu.Uyku düzenin bozulmasıyla kilo artışı hızlanır ve buna önlem olarak Lida bitkisel kapsül kullanmak gerekir.Uyku düzensizliklerine bağlı kilo artışlarında Lida kapsül ile aldığınız kiloları verebilirsiniz.

Ben genelde tatlıyla arası pek olmayan bir insanım. Ama eğitim günlerinde canım tatlı çekiyor. Çünkü eğitim günleri diğer günlerden daha erken saatte uyanıyorum. Yani uykumu almamış oluyorum. Genellikle geç yatan ve geç kalkan bir insanım. Eğitim günleri de sırf ertesi gün erken kalkacağım diye erkenden uykuya dalamıyorum. Yine her zamanki saatimde yatağa gidiyorum. Sonuç: Ertesi gün tatlı ve abur cubur isteği oluyor.Çok fazla uyumak da bedende benzer etkiyi yaratıyor.Birçok insandan şu sözleri sıkça duyuyorum: “İşlerimi yetiştirebilmek için hafta içinde az uykuyla yetinmek zorundayım. Ama hafta sonları çok uyuyarak uykusuzluğumu telafi ediyorum.”Kanada’da yapılan yeni bir araştırmaya göre, gece yedi saatten az, dokuz saatten fazla uyuyan kişiler, günde sekiz saat uyuyan kişilere göre ortalama iki kilo daha fazla ve belleri daha kalın oluyor.Uyku düzeni Lida takviyeli diyetlerde çok önemli bir yere sahiptir. Bedenimiz her şeyi dengeli istiyor. Ne az ne çok.

İdeal Beden Ölçüleri İçin Lida Kapsül

Perşembe, 24 Mart 2011

Egzersiz azlığı ve  kilo almanızın çok önemli nedenlerinden biri. Egzersiz biyokimyamızı / hormonlarımızı dengeleyen harika bir yol.İnsan bedeni, tüm canlılar gibi milyonlarca yıldır hareket programlaması ile çalışıyor. Tüm canlılar varlıklarını sürdürmek için tehlikeden kaçmaya ya da savaşmaya programlıdır. Belgeselleri izliyorsanız orada hayvanların nasıl bir yaşam mücadelesi verdiklerinden ders çıkarabilirsiniz. Sürünün gerisinde kalan avlanıyor. Avlanan ise en yavaş hareket eden oluyor.Bir grup insan koşacak olsa çok özel durumlar hariç arasındaki en şişman kişi geride kalacaktır.Bedeniniz kaç/savaş durumunda ideal kiloda olmayı ister.Yağ programı aktif olduğunda bedeniniz egzersiz yapmayı istemez. Çünkü egzersiz ve Lida zayıflama ürünü kilo vermeyi sağlar. Bu da bedeninizin kendini koruması için istemediği şeydir. Hatırlayın. Yağ programı “Kıtlık var” hormonlarının işbaşında olmasıdır.Yak programı kaç ya da savaş programı hormonudur. Yani bedeniniz kaçacak ya da savaşacak kadar fit olmalıdır.

Güneşden Faydalanın

Güneşin yakmadığı saatlerde, güneş ışığını “yutarak” yapacağınız nefes çalışmalarının yağlarınızı eritmeye büyük yardımı olduğunu bilin.Bunun için, yüzünüzü güneşe döndürerek gözlerinizi kapatın ve avuçlarınızı açın. Bırakın güneş elinizi yüzünüzü, bedeninizi yıkasın.İki kaşınızın ortasındaki üçüncü gözünüze odaklanın. Güneşi üçüncü gözünüzden emdiğinizi imgeleyin. Bir dakika boyunca üçüncü gözünüzden bedeninize giren güneş ışınlarına odaklanın.Ağzınızı açın ve kocaman güneş ışınını yutun. Nefesinizi birkaç saniye boyunca tutarken avuçlarınızı aşağıya doğru çevirin. Güneş enerjisinin kemikleriniz ve kaslarınız tarafından emildiğini ve depolandığını imgeleyin… ve nefes verin. Güneş enerjisini yutmayı üç dört kez tekrarlayın.Gözleriniz kapalı halde güneş ışınları ile yıkanırken ideal bedeninizi imgeleyin. Güneş ışınlarının kilo alma programını kapatmaya ve Lida destekli diyet programını aktive etmeye yardımcı olduğu biliniyor.Bir sonraki hedef ise egzersiz. Egzersiz ve Lida size sağlıklı nefes alışkanlığı kazandıracak ve metabolizmanızı hızlandıracak en hızlı yol. En önemlisi enerjiniz artacaktır. Yeni keşfettiğiniz, o güne kadar sizde olmadığını sandığınız enerjinizle kendinizi daha iyi hissedecek, fiziksel olarak da daha aktif hale geldiğinize tanık olacaksınız.

Duygusal Şişmanlık ve Lida Kapsül

Perşembe, 24 Mart 2011

Duygusal şişmanlık bir şeyin açlığını çekmekten öte, kendini tehlikelerden korumaya yöneliktir. O tehlikeler ise genellikle bilinçaltının derinliklerinde gömülüdür.Bilinçli olarak olmasa da, bilinçaltında kilolarınızın sizi tehlikelerden koruduğuna inanıyor olabilirsiniz. Örneğin; cinsel tacize/şiddete uğrayan bir kişi kendisini şişmanlatarak cinsel ilgiden (tehlikeden) korunacağına inanıyor olabilir. Bu kişiler çok fazla yemek yemeseler bile, diyet yapsalar bile bedenin sonradan oluşmuş set noktası en yüksek seviyede takılı kalır. Böylece kilolarının kapsama alanıyla tehlike tehdidi arasına bir “mesafe” koyarlar. Doğal set noktası ve sonradan oluşmuş set noktasının ne olduğunu ilerleyen bölümlerde göreceğiz.Çocukluğunda babası tarafından sekiz yaşından itibaren cinsel istismara uğramış bir kadın, ergenlik döneminde aşırı kilo almaya başlamıştı. Amacı babasının cinsel ilgisini çekmemekti. Nitekim babası onunla ilgilenmeyi bırakmış, ilgisini kendisinden iki yaş küçük kız kardeşine yöneltmişti. Bu kadın için şişmanlık cinsel istismara karşı sınır koymak anlamına geliyordu. Bugün kadın 38 yaşında.Şişmanlama sebebiniz ne olursa olsun Lida bitkisel zayıflama hapı ile zayıflamanız mümkün.Eğer sizde psikolojik rahatsızlıklarla boğuşuyorsanız Lida kapsül kullanmanızda fayda var.

Yaşam Okulu’na katılarak kendisiyle yüzleşti ve PiKi uygulamalarıyla 35 yaşına kadar taşıdığı otuz kilo fazlasını verdi. Kız kardeşi ise obez ve lezbiyen bir ilişki içinde. Ablasıyla ilişkisini, ablasının tüm çabalarına rağmen kesmiş durumda.Hiç kimseye kendi rızası ve katılımı olmadan yardım edemezsiniz.Duygusal şişmanlık bilinç ya da bilinçaltı ihtiyaçlardan dolayı şişman olma arzusudur. Bir nevi hayatta kalma stratejisidir. Yiyecekle aranızda pozitif ilişki yoktur. Hatta her lokmada suçluluk duyarsınız. Buna gerekli beslenme de dâhil. Bu kişi duygusal olarak şişman olmak istemektedir. Bu insanların aklından yemek çıkmaz. Yeseler de diyette olsalar da. Duygusal ve zihinsel sorunlar çözülmedikçe yemeği ya ödül ya da ceza olarak algılarlar. Bu durumda hiçbir diyetisyen soruna çare bulamaz. En basit yöntemler bile duygusal şişmanlığa çözüm getirmez. “Başka hiçbir şey yapma, sadece şu CD’yi yirmi bir gün boyunca dinle, kilo vereceksin” deseniz bile, kendilerini yirminci günün sonunda sabote ederler. Kendilerine göre bunun bir gerekçesi vardır.Düzenli olarak yapılsa bile her diyet Lida hapına ihtiuyaç duyar.


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.