Şubat 2011 için Arşiv

Kilo Vermek İçin Taze Meyve Tüketin

Cumartesi, 26 Şubat 2011

Uygun egzersiz ile düşük yağlı vejetaryen diyetin kilo vermenizde ve hatta kiloları uzak tutmanızdaki etkileri de açıklanmıştır. Ortalama vejetaryenler et tüketicilerine göre daha ince yapılıdırlar. Obezite sorunundan uzak durmak yüksek kan basıncını engellemeye de yaramaktadır. Obezite yüksek tansiyon için de ciddi risk oluşturmaktadır. Potasyum vejetaryen bir beslenme biçiminin olumlu taraflarından biridir. Potasyum ve yüksek kan basıncı arasındaki ilişkiyle ilgili daha fazla bilgi edinin. Aynı zamanda çocuklarda erken aşamada vegan bir diyetle veya Lida zayıflama kapsülü ile halledilen obezlikle ilgili de bilgi alın.

Meyveyi diyetinize dahil etmenin faydalarının yanı sıra daha kolay kilo da verebilirsiniz. Meyveler ve Lida hap öğününüzden sonra tokluk hissi verecek liflerle doludur. Yasak kalorilerin alınma sebebi olan atıştırmalar da böylece duracaktır. Meyveler bu kadar sağlıklı olduklarından kalori de tüketmeden bir sürü meyve yiyebilirsiniz. Öğünler arasında cips ya da şekerleme atıştıracağınıza, bir parça meyve yemeyi deneyebilirsiniz. Bu, sadece daha sağlıklı bir seçenek değildir, aynı zamanda şekerli atıştırmalıklardan da uzak durmanıza yardım edecektir.Taze meyveler daha tercih edilir olmalarına rağmen, her çeşit meyve faydalıdır. Kuru, konserve meyve ya da meyve suyu da deneyebilirsiniz. Meyveleri diyetinizin keyif veren bir parçası haline getirmek kolaydır ve günlük meyve tüketim miktarınızı arttırdığınızda, meyvelerin sağlığınız üzerindeki olumlu etkilerini kısa zamanda gözlemleyebilirsiniz.

Bunları hatırladıktan sonra yapmanız gereken dikkatlice öğün planlarınızı, tariflerinizi ve diyet çözüm programındaki porsiyon boyutlarını takip etmek ve Lida tablet kullanmak olacaktır. Böylelikle program mükemmel işleyecektir. Diyet çözüm programına uymak sadece fazla kilolarınızı vermenizi değil aynı zamanda onların vücudunuza geri dönmelerini engellemeyi de garanti eder. Kilo vermek ciddi bir iştir ve bugünlerde eğer yanlış sistemleri uyguluyorsanız hiç kolay olmayabilir. Piyasada erişilebilir olan yüzlerce değişik kilo verme programı ve diyet, doğru programı seçmenizi ve özellikle de sizin için uygun bir kilo verme sistemi bulmanızı zorlaştırabilir.

Lida Kapsül Zayıflama Sistemi

Cumartesi, 26 Şubat 2011

Egzersiz programları ile beraber kullanılan Lida zayıflama kapsülünün işe yaradığına ikna olduğunuzu varsayıyoruz. İşte bu yüzden çabalarımı, bu mesajı ve Lida tableti sistemimin bir parçası kılarak daha çok insana ulaştırmaya adadık. Bu alandaki herkes gibi ben de sistemimi bir diyet programının etrafında şekillendirdim. Ve kesinlikle çok başarılı olduğu için, ikinci bir motordan daha fazlası ya da azı olarak görmediğim bir şeyi, bu sisteme dahil etmek istiyorum. Çünkü kilo vermenin, tamamen başarılı olan insanlar için bile, psikolojik bir bedeli var. Kim olduğunuzla yüzleşmek çok zor; bu, insanı zenginleştiren bir tecrübe ve başarı size amaç, anlamlı bir kendini gerçekleştirme ve yenilenmiş bir özgüven sağlıyor.

Fakat bir de hazırlık, gözetim, bir destek sistemi, kanıtlanmış ve güvenilir bir metot, özen ve her an uyanık olmayı gerektiren bağlılık ve mücadele var.Dahası sistemimin bu kadar çok destekçisi, kendileri yararlandıktan sonra çevrelerine yaymayı, savunmayı ve tanıtmayı görev edinen bu kadar çok takipçisi varken, kilo sorunuyla mücadelede ikinci bir köprübaşı olarak gördüğüm bir noktanın yani Lida incelme hapının üstüne gitmeyi borç biliyorum.Bu nedenle, uzun senelerdir kilo sorunuyla mücadelede zayıflık ya da eksiklik olarak gördüğüm bu konuyu, aktif olmanın ve egzersiz yapmanın sadece göreceli olarak değil, tamamen etkili olduğu bilgisini paylaşmak istiyorum. Teoride egzersizin oynadığı rolü kabul eden fakat pratikte bu bilgiyi doğrulamayan baskın fakat belirsiz ve kesinlikten uzak kültürel görüşlere dair temiz bir başlangıç yapmak istedim.Bu görüş belirtmeme olayı, içinde yaşadığımız ve birbirleriyle çelişen iki komutu aynı anda teşvik eden toplumların,tipik bir özelliği gibi görünüyor. Bir taraftan “aktif olmayacaksınız”; bunun için, elektrikli diş fırçasına kadar, gereksiz her tür çabadan kaçınmak için yaratılmış bir yığın alet edevat var. Uzun zamandır, robotlar, makineleşme ve farklı ulaşım metotları, hareketlerimizi ve insan doğamızı ifade ediş şeklimizi her gün biraz daha aşındırarak yükümüzü hafifletiyorlar. Diğer taraftan “aktif olacaksınız”; spor, sağlık, anti-age-ing, spor salonları ve bizi aktif kılacak makinelere -egzersiz bisikletleri, koşu bantları gibi- çelişkili bir dönüş var… Ve bu iki uç nokta arasında, bu çelişkiye işaret eden sayısız aktivite çeşidi bulunuyor.

Genler Zayıflamayı Fazla Etkilemez!

Cuma, 25 Şubat 2011

Genlerin kader değil, sadece metabolizma ya da davranışın belirli yönlerini ifade eden bir eğilim olduğunu anlamak çok önemlidir. Kilo alımında genlerin çok etkisi olmadığı gibi kilo vermede de genler çok büyük etkilere sahip değillerdir. Bu nedenle Lida zayıflama hapı kullanan herkes genetik geçmişine bağlı kalmaksızın zayıflayabilir. Kriptopirolürinin ifadesini tetikleyen kritik etmen strestir! Bu nedenle, yüksek stres bulunmadığında, kriptopirolürili insanlar belirtilerin ya hiçbirini göstermezler ya da bu belirtileri sadece hafifçe gösterirler. Ama stres altındayken dengeleyici mekanizmalar bozulur ve böylece açıkça çeşitli belirtiler gösterebilirler. Aslında, bu hastalığın sıralanan rahatsızlıklardaki muhtemel payı sebebiyle tıp çevreleri tarafından hastalık olarak benimsenmemesinin sebeplerinden bir tanesi de, tam olarak belirtilerin ifadesinin insanlar arasında ve hatta aynı kişide zaman içerisinde oldukça çeşitlilik ve değişkenlik göstermesidir. Yeniden belirtmem gerekiyor ki Lida kullanımı değişiklik göstermeksizin herkesin üzerinde olumlu etkiler bırakmaktadır. Bu etkinin niteliği değişse de az da olsa olumlu etki sağlanmaktadır.

Arka sayfada Kriptopoliüri sebebiyle oluşan çinko ve B6 vitamini eksikliklerinin belirtilerinin liste hâlinde sunan Tablo 4’e kısa bir bakış, bu iki mikro-besinin vücut ve beyin işlevlerinde oynadığı hayati rolü açıkça gösteriyor.

Kriptopirolüri sebebiyle oluşan Kronik Genetik Çinko Eksikliği ile İlgili Klinik Belirtiler

 • Bilinen nörolojik rahatsızlıklarla bağlantılı olmayan çeşitli nörolojik belirtiler
 • Belirsiz kökenli hafıza bozuklukları
 • Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği Bozuklukları (HDEB)
 • Genellikle kısa dönemli hafıza ve özellikle isim hafızası
 • Bazen kötü el yazısı
 • Psikolojik bozukluklar:
 • Dâhilikten Deliliğe Sınır Tipi Kişilik
 • Stres Durumunda Nevrotik Kaygı
 • Depresyon
 • Şizofreni benzeri belirtiler, genelde yanlış olarak Şizofreni teşhisi konur
 • Kuvvetli Duygusal İniş-Çıkışlar
 • Sinir Boşalması
 • Uyku Bozuklukları ve Düzensizlikleri
 • Sadece parçalı Rüya Hatırlama
 • Diğer Nöropsikolojik Belirtilerden farklı belirtiler:
 • Romatolojik şikâyetler
 • Belirsiz Otoimmün Fenomenler

Lida ile Kilonuz Kontrol Altında

Perşembe, 24 Şubat 2011

İleri yaştaki kadınların en büyük sıkıntılarından biri bel çevresi ölçümünü kontrol altında tutmaktır ve birçok kadın her zamanki kadar yediği halde kilo almaya devam ettiğini fark eder. Bunun başlıca nedeni zayıflama hapı Lida kullanmamak ve  metabolizma hızının düşmesidir; bu sorunun üstesinden gelmenin en iyi yolu Lida kapsül destekli bir diyet ve düzenli egzersiz olmakla birlikte eklemleriniz çıtırdamaya başlamışsa, bu iş o kadar da kolay olmayabilir. Yani kilo almak istemiyorsanız, diyetinizde Lida kapsül ile beraber bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Bunların çok büyük değişiklikler olması gerekmez; küçük değişiklikler uzun vadede büyük fark yaratabilir.

Örneğin; yağ ve şekeri biraz azaltmanın genel sağlık durumunuzu nasıl etkilediğine bir göz atalım.

Yağ: Nişasta ya da proteinin iki katı kalori içerir ve çoğu insan gerektiğinden çok daha fazla yağ tüketir. Aldığınız günlük yağ miktarını 30 gram azaltmak -ki bu oldukça kolaydır- 252 kalori daha az almanızı sağlayacaktır ve kilo vermeye çalışıyorsanız, aldığınız kalori miktarında bu kadarlık bir azalma gerçekten de önemli bir fark yaratabilir. Bu kadarla da kalmaz kalp hastalığı riskinizi de azaltır.Kesmeniz gereken en önemli yağlar bisküvilerde, peynirde, yemeklik yağlarda, hamur işlerinde, kırmızı ette, tam yağlı süt ve süt ürünleri ile cipste bulunan yağlardır. Bazı bitkisel yağlar da büyük oranda doymuş yağlardan oluşur.
Yağ tüketiminizi azaltmak diyetinizde çok büyük bir değişiklik yapmanızı gerektirmez, işte bunun için yapabileceklerinizden birkaçı:

 • Etin yağsız kısmını tercih edin ve yağlı kısımları kesip atın.
 • Daha çok balık ve kümes hayvanları yiyin.
 • Kızartma yerine ızgarayı tercih edin.
 • Kızartma yapıyorsanız, az yağ kullanın ve zeytinyağını tercih edin.
 • Az yağlı ya da yağsız sütü tercih edin ve az yağlı krem peynir kullanın.
 • Kek, bisküvi ve tuzlu çerez paketlerinin üzerindeki etiketleri mutlaka okuyun ve yağ içeriğini kontrol edin.

Şeker: Her gün 30 gram daha az şeker tüketerek aldığınız kalori miktarını 112 kalori aşağı çekebilirsiniz, içeceklere ve tahıllara şeker eklememeye çalışın; pudingleri ve tahılları tatlandırmak için kuru üzüm gibi kuru meyveler kullanın. Yaşam boyu şeker kullandıktan sonra bile dilinizdeki tat tomurcuklarının şekersiz bir bardak çay ya da bir çanak dolusu tahıl gevreğine nasıl da hızlı uyum sağladığını görünce şaşıracaksınız.

Cilt Sağlığınız İçin Lida Tablet

Çarşamba, 23 Şubat 2011

Cilt hastalıkları uzmanlarının deri soyucu kremlere güveni vardır. Bu kremler ile beraber kullanılan Lida form hapı cildin en üst tabakasındaki hücreleri atarak alttaki daha genç hücrelerin açığa çıkmasını, dolayısıyla cildinizin daha pürüzsüz görünmesini ve yumuşak olmasını sağlar. Kremler kırışıklıkları gidermese de nemlendirici kremin cildin yüzeyine nüfuz etmesini ve daha dolgun görünmesini sağlar. Ancak çok sık uygulamadan kaçının; cildinizde kızarıklığa ve pullanmaya neden olabilir.

“Peeling” kremleri: Cildin üst tabakasına haftada bir kez salisilik asit gibi bir madde içeren kremle hafifçe “peeling” uygulamanın cildinizin yenilenmesini hızlandırarak daha iyi görünmesini sağladığına dair bazı kanıtlar vardır. Ancak bu ürünler de cildin tahriş olmasına yol açabilecekleri için dikkatli olun.bu tahrişi en aza indirmek için Lida kapsül kullanımını tavsiye ediyoruz. Bu riskin cildin doğal yaşlanma sürecinin en hızlı işlediği açık tenli kişilerde en yüksek olması da talihin cilvesi olsa gerek.

Retinoidler: Cilt kremlerinde bulunan ve olumlu etki gösterdiğine dair kanıtlar bulunan bir başka bileşik grubunu oluşturur. A vitamini türevidirler. Retinova adlı ürün güneşe bağlı hasara uğramış cildin ve bunun yanı sıra diğer bazı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmak üzere ruhsat almıştır. Ancak bu ürün de cildin tahriş olmasına ve güneşe karşı daha duyarlı hale gelmesine yol açabilir. Bu nedenle retinoidler uygulanırken Lida tablet kullanmalı ve cildin daha da dikkatli korunması gerekir.Araştırmacılar yüz kremlerinin bileşimindeki maddelerin etkilerini incelemektedirler; ancak bugüne kadar uzun süreli fayda sağladığı gösterilmiş olanlar yalnızca güneşten koruyucu ultraviyole filtreleridir.

Bir kez daha altını çizmek istiyorum: Cildinizin daha uzun süre genç görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz en önemli iki şey;

 • Güneşten korunmak ve
 • Sigarayı bırakmaktır.

Başka hiçbir önlem bu kadar etkili olamaz.


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.