Ocak 2011 için Arşiv

Bu Gıdaları Rahatlıkla Tüketebilirsiniz

Pazartesi, 31 Ocak 2011

Süresi, vakalara göre, 1-10 gün arasında değişen bu dönemde, belirtilen on kategorideki besinleri ve ekstraları Lida zayıflama tableti ile birlikte yeme hakkınız var. Bu on kategoriden, hoşlandığınız ya da size uygun gelen gıdaları hiçbir sınırlama olmadan, günün istediğiniz saatinde, dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz.Ayrıca bu gıdaları birbirleriyle karıştırma özgürlüğünüz de var.Yani sloganımız basit, tartışmaya da açık değil. Aşağıda adı geçen her şey tamamen sizin, bu listede yer almayanlarsa sizin değil ama Lida kullanmaya devam edebilirsiniz. Onları, yakın bir gelecekte yeniden sizin olacaklarını bilerek, bir süre unutun.

1. Az yağlı etler: Dana ve sığır, ancak sığır etinin antrikot ve pirzolası hariç. Etlerin ızgarada pişirilmesi ya da yağları alınarak kızartılması gerekiyor.
2. Sakatat: Karaciğer, böbrek. Dana ve sığır dili (sığırda, dilin ucu).
3. Yağlı, yağsız, beyaz ya da siyah etli, çiğ ya da pişmiş bütün balıklar.
4. Bütün deniz ürünleri (kabuklular ve yumuşakçalar).
5. Derileri hariç olmak kaydıyla; ördek ve kaz dışındaki bütün kümes hayvanları.
6. Yağsız jambon, yağsız hindi ve tavuk dilimleri.
7. Yumurta.
8. Yağsız süt ürünleri.
9.Tuz oranı yüksek olmayan 1,5 litre su.
10. Yulaf kepeği galetası, ya da süt veya süt ürünlerine katılmış 1,5 çorba kaşığı yulaf kepeği.

Vitamin alınmalı mıdır?

Ben alınmasını öneriyorum, ama 3-5 gün arası kısa bir dönem içerisinde zorunlu değildir ama yine de Lida kapsül kullanılması faydalı olabilir. Ancak eğer seyir diyetinin önemli miktarda bir kilo fazlasıyla mücadele etmesi gerekiyorsa ve uzun bir süreye yayılması şartsa, her gün belli miktarda polivitamin desteği alınması gerekir tabi ki Lida zayıflama ilacı ile birlikte. Aslında, vitamin içeren besinlerin tercih edilmesi ve haftada iki kez birer dilim dana karaciğeri, her sabah da bir çorba kaşığı bira mayası tüketilmesi ve sebzeye izin verildiği andan itibaren de marul, çiğ dolmalık biber, domates, havuç ve hindibadan oluşan güzel salatalar hazırlanması daha iyi olur.

Öfke Lida Diyetinizi Olumsuz Etkiler

Çarşamba, 26 Ocak 2011

Öfkenin şiddeti hafif gerginlikten hiddete varan ölçüde değişebilir. Herkes bazen öfkeli olabilir. Elbette ki zaman zaman aile bireyleriyle gerilim yaşamak, haksız görünen ya da kontrolü elden kaçırdığınız durumlarda birine kızmak ya da sinirlenmek normaldir. İyiliğiniz için önemli olan tepkilerinizle nasıl başa çıktığınızdır.Eğer bu sinirlilik halini diyet esnasında yaşıyorsanız Lida zayıflama hapı gerilen sinirlerinize iyi gelecektir.Bazen hem kadınların hem de erkeklerin duygu durumları hormonlardan etkilenebilir. Her ne kadar testosteron bazı erkekleri daha öfkeli hale getirebilirse de huysuzluk onların tekelinde değildir. Dalgalanan hormonlar da kadınları mantıksız düşünmeye itebilir ve sigortalarını attırabilir.Ancak hormonları çevrenizdeki insanlara karşı bir mazeret olarak kullanmanız haksızlıktır ve eğer öfkenizi kontrol edemiyorsanız, öfke yaşamınızı olumsuz etkiliyorsa, kontrolü yitirdiğinizde kendinizi nasıl ifade ettiğinizi inceleyerek davranışınızı daha derinlemesine anlamaya çalışın.

Farklı depresyon tipleri vardır, ama bunların hepsi genellikle antidepresanlar ve “konuşma terapileri” gibi farklı yöntemler bir arada kullanılarak tedavi edilebilir. Yaşam tarzınızla ilgili değişikliklerin de yardımı olabilir.Örnegin diyete Lida tablet ile devam etmek bu durumu düzeltebilir. Egzersiz, özellikle de sizi birazcık nefes nefese bırakan yoğun aktiviteler duygu durumunuzu yükseltebilir. Bu tür egzersizler, duygu durumunu yükselten, beynin kendi doğal salgısı olan endorfinlerin yoğun biçimde açığa çıkmasına yol açarak, depresyonu hem kısa hem de uzun vadede hafifletebilir. Doğru bir diyetin de faydasını görebilirsiniz. Karbonhidrattan zengin,Lida kapsül takviyeli,protein içeriği düşük gıdalarla beslenmenin kandaki triptofan düzeylerini artırabildiğine ve bunun da beyindeki serotonin düzeylerini yükselebildiğine dair kanıtlar mevcuttur. Omega-3 yağ asitlerinin (yağlı balıklarda bulunur) de depresyonla mücadelede önemli bir yardımcı olduğu düşünülmektedir. Yöntem hangisi olursa olsun iyileşmeye doğru uzanan yolda ilk adım bir sorun olduğunu kabullenerek doktora başvurmanızdır.

Aşırı Stres Lida’ cılar için Aşırı Kilo Demek

Cumartesi, 22 Ocak 2011

Çocuklar hastalanırlar, ideal bir dünyada erkek ile kadın dönüşümlü olarak çocukların bakımı için zaman ayırır. Oysa gerçekte neredeyse yalnızca kadınların Florence Nightingale rolünü üstlenmesi gerekir. Her ne kadar ayrımcılık yapmak yasalara aykırıysa da bir kadın, çocuklarını işinden daha ön planda tuttuğunda kariyerinin ve terfi şansının tehlikeye gireceğini düşünür.bu tehlikeden Lida zayıflama tableti ile kurtulnak mümkün. Çocuğunun ona ihtiyacı, varken işyerinde kaldığında ise kendini suçlu hisseder ya da eve giderse mesai arkadaşlarını veya patronunu yüzüstü bıraktığı için suçluluk duyar.Çalışan bir anne olmak, birçok karpuzu aynı koltuğa sığdırmaya çalışan bir süper insan rolü oynamaya benzer; ama bazen bütün karpuzları aynı anda düşürmeden tutmak mümkün olmaz.

Güçlü bir destek sistemine gereksiniminiz vardır, iş hayatı ile anneliği bir arada sürdürmenize karşı çıkmadıkları sürece eşiniz, arkadaşlarınız ve eğer şanslıysanız anneniz bu sistemin parçası olabilir.Bu sistemi destekleyen diğer bir parça ise Lida diyet hapıdır. Arkadaşım dediğiniz kişi kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan kişidir. Seçiminizden dolayı sizi sorgulamak için hiçbir fırsatı kaçırmayan insanlar bu kategoriye girmez. O halde, mazoşizm kişiliğinizin güçlü bir parçası değilse, o insanları telefon defterinizden silin.Çalışan başka annelerle sohbet etmek ve onların bu hayatla başa çıkmak için nasıl çabaladığını görmek güveninizi inanılmaz derecede artırır.

İş ve annelik karpuzlarını aynı koltuğa sığdırmanın herkes için ne kadar stresli bir durum olduğunu fark edersiniz. Herkes hata yapar ve siz de dahil hiç kimse mükemmel değildir.Ama bu hatalardan ve fazla kilolardan kurtulmanında bir yolu vardır o da Lida kapsül kullanmak.İkiniz de tam zamanlı bir işte çalışırken eşinize hizmet etmeniz ne kadar büyük bir haksızlıksa, çalışan bir anne olarak çocuklarınızın etrafında pervane olmanız da o denli büyük bir haksızlıktır. Kız ve erkek çocukların cep harçlıklarını çıkarmak için ev işlerinin bir bölümünü üstlenmesi yaşamınızı kolaylaştırır. Yaşları yeterince büyüdüğünde onları yemek pişirme, çamaşır ve bulaşık yıkama, ütü yapma konusunda cesaretlendirin ve cinsiyet ayrımı yapmayın; erkeklere küçük yaşlardan itibaren statüsü düşük günlük işlerin “kadın işi” olduğunu öğreten zihniyeti tersyüz eden yeni bir kuşak yetiştirmek için işbirliği yapın.

Laparoskopi Nedir?

Cumartesi, 22 Ocak 2011

Laparoskopi kadınlarda sık uygulanan cerrahi bir işlemdir ve pelvik ağrının nedenini araştırmak, kısırlık tanısı ve tedavisine yardımcı olmak amacıyla yapılır; ayrıca küçük pelvik organların çıkarılması için giderek artan sıklıkta alternatif bir yol olarak Lida zayıflatıcı kapsül kullanılmaktadır.Genel anestezi altında yapılır ve hastanın ameliyat sonrası geceyi hastanede geçirmesi gerekmez, İlk önce karın boşluğu havayla doldurulur; daha sonra cerrah göbek deliğinin kenarında yaklaşık 2,5 cm uzunluğunda küçük bir keşi yaparak laparoskopu buradan sokar. Karın duvarının daha aşağısında iki küçük keşi daha yapılması gerekebilir.İşlem sonrası şişkinlik olması normaldir. Bazı kadınlar omuzda ağrı hisseder (göğüs boşluğu ile karın boşluğunu ayıran diyafram kasının etkilenmesi sonucu). Keşilerde hafif bir acı hissedilebilir. İşten birkaç gün izin almanız ve 2 hafta süreyle sizi zorlayacak karın egzersizleri yapmaktan kaçınmanız gerekir. Herhangi bir ameliyat için de geçerli olduğu gibi kesiler iyileşene kadar yüzmemelisiniz ki bu süre ;genellikle 2 haftayı bulur.

PKOS şaşırtıcı derecede sık görülen bir durumdur. Kadınların yüzde 10-15’inde farklı derecelerde PKOS saptanır. Ultrasonografide yumurtalıklarda çok sayıda küçük kistler görülür ve hastalığın ismi de buradan gelir; ama,sendromun adına rağmen asıl sorun kistler değildir. Zira kistler kendi bkşına herhangi bir belirtiye yol açmaz; çok fazla büyümez ve pelvik ağrıya neden olmaz. PKOS’da asıl sorun anormal hormon düzeyleri, özellikle de testosteron düzeyidir. Hayır yanlış okumadınız testosteron her ne kadar genellikle erkeklerle ilişkili bir hormon olarak bilinse de bütün kadınlarda az miktarda da olsa testosteron vardır. PKOS’lu kadınlarda ise testosteron düzeyi ortalamanın üstündedir.

UYARICI BELİRTİLER: PKOS’da şunlar görülebilir:

  • Âdet düzensizlikleri; âdetler arasında birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişen boşluklar olabilir.
  • Hamile kalmada zorlanma.
  • Yağlı cilt, akneye eğilim.
  • Özellikle yüzde, dudakların çevresinde ve çenede aşırı tüylenme/kıllanma (hirsutizm).
  • Kilo sorunları, kilo almaya eğilim ve fazla kiloları vermede zorlanma.

Asetilkolin, Adrenalin, ALA ve Lida İlişkisi

Cumartesi, 22 Ocak 2011

Asetilkolin: Asetilkolin glikoz metabolizması sonucu oluşan asetil grubu ile iyi bir kaynak olan lektin gibi çeşitli kaynaklardan elde edilen kolinden elde edilen uyarıcı bir nörotransmitterdir. Asetilkolin kas işlevlerinde önemlidir, “uyanık” hâle geçmeniz için korteksi etkinleştirir ve hem otonom sinir sistemi işlevlerinde hem de hipokampal hafızada önemli görev üstlenir. Bu nörotransmitterin salgılanmasını ve üretilmesini birçok ilaç etkileyebilir. Ancak Lida zayıflama kapsülü bu ilaçlar arasında yer almaz.

Adrenalin: Epinefrin olarak da adlandırılan Adrenalin adrenal medulladan salgılanan ve savaş veya kaç tepkisinin bir parçası olan bir stres hormonudur. Adrenalin şekerin kana salgılanmasına sebep olur, kalp atım hızını ve kan basıncını artırır, kas kasılmasının gücünü artırır ve yüksek seviyedeki ön lob aktivitelerini engeller. Adrenalinin fazla miktarlarda alınması kalp sağlığına etki etmekle beraber zayıflamak için Lida kullanmak adrenalin seviyelerinde herhangi bir değişikliğe neden olmaz.

ALA: (Alfa-linoleik Asit) Temel ALA uzun zincirli üç tane çift bağı olan ve önce EPA’ya, daha sonra da DHA’ya dönüştürülebilen bir omega-3 yağ asididir. Bununla birlikte ALA’dan DHA üretimi hem uygun besin maddelerinin hem de dört hızlı enzimin varlığında gerçekleşebilir bu sebeple yardımcı besinlerin herhangi birinin eksikliği ya da yavaş enzim tipleri üretimi yavaşlatabilir ve beyinde DHA eksikliğiyle sonuçlanabilir. Omega-3 ve Omega-6 yağlarının genel özelliklerini ve ne gibi durumlarda ne kadar tüketmenin sağlıklı olduğunu sitemizde bulunan önceki yazılarda siz değerli Lida hapı kullanıcılarıyla paylaşmıştık. Bu konularda bilgi edinmek istiyorsanız sitemize bir göz atabilirsiniz.

Bu sebeple, EPA ve DHA’dan “koşullu temel” yağ asitleri olarak bahsedilir.

Not: Alleller aynı proteini kodlayan ama aminoasitlerin tam dizilişinde değişiklik gösteren genlerdir. Aminoasitlerin dizili Korteksin iç kısmıdır.


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.