Kasım 2010 için Arşiv

Başkalarının Deneyimleri Sizi Etkilemesin

Salı, 30 Kasım 2010

Dünyada olumsuz şartlanmalarla yaşamayan milyonlarca insan var. Doğumdan sonra kilo almayan, otuzundan sonra kolayca kilo veren, menapozdan sonra her zamankinden daha zinde ve zayıf bir çok insan var. Bu insanların da çoğu Lida zayıflama kapsülü kullanan insanlar. Onların deneyimleri Lida forumları ‘nda yer almaktadır ancak başkalarının deneyimlerinden etkilenmeyi bırakıp kendi deneyimlerinizi yaşayın. Başkalarının deneyimlerinin ve yargılarının birer halata’ dönüşüp sizi gitmek istemediğiniz bir yerlere çekip götürmesine izin vermeyin.

“Erkek dediğin göbekli olur,” cümlesine gülüp geçin. Böyle saçma bir inanç olabilir mi sizce? Siz göbekli olmak zorunda değilsiniz. Üstelik sizin erkekliğinizin sınandığı yer göbeğinizin çapı değil; bunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Bu olsa olsa kendi zayıflıklarını bir güç gibi göstermeye kalkışan göbekli erkeklerin uydurdukları bir şey olabilir. Bunu diğerlerine de öğretirler ki kendi durumları normal kabul edilsin. Oysa bunun yerine Lida okyanus yosunu ilacı kullansalar kendi durumlarını normalmiş gibi göstermek yerine gerçek anlamda normal olmanın keyfini sürebilirler.

Bir büyüğünüz size, “Ah kızım ben de senin yaşında böyle inceciktim bak şimdi halime. Bizim yaşımıza gelince sen de böyle olacaksın; o zaman seni de göreceğiz,” dediğinde. Bu saçma düşünceyi hemen aklınızdan çıkarın. Bırakın da o yaşı siz nasıl istiyorsanız öyle deneyimleyin. Bu iyiliksever büyüklerin verdiği telkinlere aldımayın. “Uyarıların için sağol teyzeciğim; ama ben kendi deneyimimi yaşayacağım,” deyin Bunu söylemeniz uygun değilse o zaman içinizden böyle düşünün.

Bütün büyüklerimize, olağanüstü yönlendirmeleri ve telkinleri için kucak dolusu sevgiler yollayalım birlikte; ama biz kendi yolumuzu izleyelim.

Kilo Vermekle Ölüm Oranları Arasındaki İlişki

Cumartesi, 27 Kasım 2010

Oysa ki bu kadınlarda görülen “obeziteye bağlı rahatsızlıklar” esas olarak kalp ve damar hastalıklarını yansıtmaktadır. Aslında kasıtsız kilo alımı kalp ve damar hastalıklarından ölüm oranlarını % 6 oranında düşürmüştür ki bu da kasıtlı herhangi bir miktar kilo kaybı ile ilişkilendirilen risk azalımı kadar büyük bir orandır (% 9). Toplamda sonuçlar her nasılsa sağlık durumları sıklıkla obezite ile ilişkilendiren orta yaşlı kadınlar için kasıtlı kilo kaybının uzun ömrü geliştirdiğini göstermiştir. Bu raporda en önemli “iyi haber” düşen ölüm oranlarının verilen kilo miktarından bağımsız olmasıdır, bu da birkaç kilo kaybetmenin on kilo kaybetmek kadar faydalı olduğu anlamına gelir. Ama burdan Lida hapının sağlıklı olmanız için sadece birkaç kilo kaybettirdiği anlamını çıkarmayın.

Araştırma başlangıcında sağlıklı olan katılımcıların üçte ikisi için ise kasıtlı kilo kaybı hiç de iyi değildi. Örneğin kilosu sabit kalan şişman, sağlıklı kadınlarla karşılaştırıldığında bir yıllık bir dönemde kasıtlı olarak yarım kilo ile 8 kilo arasında kilo veren kadınların kanser, kalp ve damar hastalıkları ve diğer tüm nedenlerle erken ölüm oranı riski % 40 ile 70 arası gibi yüksek bir değerde artıyordu. Öte yandan kasıtsız kilo alımı sigara kullanmayan bu “şişman” kadınların erken ölüm oranı üzerinde ters bir etki göstermiyordu. Bu bulgular şişmansanız ve herhangi bir sağlık sorununuz bulunmuyorsa boy-kilo tablolarındaki “ideal”lere uymak için rejim yapmak yerine o kiloda kalmayı sürdürmenizin ve hatta birkaç kilo almaktan da endişe etmemenizin daha iyi olacağını önermektedir.

Orijinal ACS raporu verilerinin kullanıldığı ikinci raporda araştırmacılar 40-64 yaş arasında 49.337 erkeğin kasıtlı kilo kaybının ölüm oranlarına etkisini araştırmışlardır. Bir kez daha kiloya bağlı sağlık sorunu olup olmadığına göre gruplandırma yapılmıştır. 1999 yılında yayınlanan bu bulgular kadınlarda gözlemlenen bulgulara benzerlik göstermektedir. Örneğin, şişman ve sağlıklı olduğunu bildiren 36.280 erkeğin hiçbirinde kasıtlı kilo kaybının erken ölüm riskini azalttığı görülmemiştir. Aksine, bir yıllık ya da daha uzun dönem içinde yarım kilo ila 8 kilo arası kasıtlı kilo kaybı kalp ve damar hastalıkları nedeniyle ölüm riskini % 43 artırmış ve tüm diğer nedenleriyle ölüm riski de % 48 oranında artış göstermiştir.

İşin aslı kilo vermekle ölüm oranları arasında doğrudan bir ilişki söz konusudur da diyemeyiz, öyle değildir de diyemeyiz. Bu nedenle zayıflarken amacınız güzel görünmekse ve de zayıflarken sağlığınızı yitirmek istemiyorsnız Lida Dai Dai Hua Kullanın.

Mantar Tüketmek Sağlık için Faydalıdır

Perşembe, 25 Kasım 2010

Bazı gıda maddelerinin, diğer tüm gıda maddelerinde olduğu üzere iltihap yapıcı madde yani toksik radikal açığa çıkarsa da, kendi bünyelerinde, yapılarında iltihap yapıcı madde üretimini baskılayan ve vücudu iltihap yapıcı maddelerinden arındıran mineral ve vitaminlere fazlası ile ve diğer gıda maddelerinden daha fazla sahip olmalarıdır. İşte bunun da en güzel örneği mantardır. Ve Lida zayıflatıcı ilaç ‘ın yenebilen bütün mantarlarla mükemmel bir uyumu söz konusudur. Mantardaki selenyum minerali hem mantarın kendi şeker, yağ ve proteininin yakılması ile hem de diğer gıda maddelerinin yakılması ile açığa çıkan toksik radikal yani iltihap yapıcı madde oluşumunu baskılıyor. Zira selenyum mineralinin kendisi hücrede gıda maddesi yerine oksijenle yakılıyor. Buna karşılık kendisinin oksijenle yakılmasından aynen antioksidant vitaminlerde olduğu üzere iltihap yapıcı maddeler açığa çıkmıyor. Kısaca selenyum gerçekten vücudumuzda iltihaplanmayı baskılayıcı önemli bir mineraldir. Üstelik mantar bu önemli antioksidant yani iltihaplanmayı baskılayıcı mineral bakımından oldukça zengindir. Mantarın bazı özellikelri şunlardır:

  • Zengin Selenyum içeriği
  • Antioksidant etki
  • Detoks etki
  • İltihaplanmanın baskılanması

Selenyum minerali sadece antioksidant eğilimi ile etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun kendi ürettiği ve gene iltihaplanmayı baskılayan çok önemli bir antioksidant enzim olan glutathion peroksidaz adlı enzimin de yapısına girer. E vitamini selenyum minerali gibi iltihaplanmayı baskılayıcı önemli bir vitamindir. Selenyum E vitamini ile birleştiğinde ikisinin iltihaplanmayı baskılayıcı etkisi çok daha artar. Diğer ifade ile bu iki madde birbirinin iltihaplanmayı önleyici etkilerini artırır. Yani etkili bir detoks için selenyum kullanımı kaçınılmazdır. Uygun bir detoks için mantar tüketimi ve uygun bir zayıflama için Lida Dai Dai Hua kullanımı sizin hem toksik maddelerden hem de fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Yoyo Diyetleri Sağlık için Oldukça Zararlıdır

Çarşamba, 24 Kasım 2010

Kendimizi yoyo diyetleriyle aç bıraktığımızda, işlenmiş gıdalar yediğimizde, etrafımızı toksinlerle kuşattığımızda, tükenme sınırımızın ötesinde çalıştığımızda, bu seçimlerin hepsi de metabolizmalarımızın besinleri işleme, kalorileri yakma ve kiloyu ayarlama şeklini etkiler. Biyokimyamızı yararımıza ayarlayacak şekilde bu programı ustaca idare etmeyi öğrenmek için, hormonlarımızın şu anda nasıl zararımıza ustaca idare edildiğini anlamak zorundayız. Oysa Lida kullanmak yoyo diyetinden oldukça farklıdır zira kalıcı zayıflamayı sağlar ve düzensiz kilo alıp vermenin getirdiği olumsuz etkilerin böylece önüne geçmiş olur.

Bir uyarı: Birazdan okuyacağınız bazı şeyler pek hoş değil. Ancak mücadeleye başlamadan önce nelerle karşı karşıya olduğumuzu bilmek zorundayız.

Artık metabolizmanızın farklı hormonlardan ibaret olduğunu biliyorsunuz. Bu hormonlar normal işlev gördüklerinde her şey yolundadır kaslarınız uygun miktarda kan şekeri kullanır, insülininiz dengede kalır, tiroidiniz harıl harıl çalışır. Her şey dengelidir, enerjiyi aldıkça yakarsınız.

Ancak bu hormon seviyeleri tuhaflaşmaya başladığında, biri aşağılara iner, diğerleri kafalarını kaşır ve “Ha?” derler. Durumu açıklığa kavuşturmaya çalışırlar. Her bir beze homeostaza dönmek için ümitsizce hormonlarını normalden az ya da çok üretmeye başlar. İşte o zaman kilolar artmaya başlar. Vücudunuzun normal hormon fonksiyonlarının önüne çıkan herhangi bir faktör, metabolizmanız için sorun demektir. Burada unutmadan bir kere daha belirtmem gerekiyor ki Lida yosun tableti kullanmak hormon dengenizi hiçbir şekilde kötü yönde etkilemez.

Bir endokrin bozucu, vücudun hormonlarının normal çalışma biçimini bir şekilde değiştiren, herhangi bir madde veya etkidir. Hormonların aktivitesini birkaç şekilde arttırabilir, azaltabilir veya değiştirebilirler.

Bu eylemlerden herhangi biri olaylar zincirini başlatabilir. Diyelim vücudunuz bifenol A absorbe ediyor, polikarbonat plastik kapların bu kimyasalı içinde tuttukları sıvılara geçirdikleri ispatlanmıştır. Hayvanlarla yapılan çalışmalar, harici östrojenlerin vücuda otuz dakika gibi kısa bir sürede hızla daldığını, kan şekeri seviyesini düşürdüğünü ve insülin seviyelerini keskin bir şekilde arttırdığını bulmuştur. Yalnızca dört günlük bir maruz kalmadan sonra BPA pankreasın daha çok insülin salgılamasını ve vücudun daha çok insülin dirençli hâle gelmesini teşvik eder.

Girelin Hormonu ve Sağlığımıza Etkisi

Salı, 23 Kasım 2010

İlginçtir ki bazı insanlar girelinleri daha yüksek seviyede olduğunda daha iyi hissedebilir. Aşırı yeme bozukluğu olan insanlarda girelin seviyeleri ortalama insanlara göre daha düşük olmasına rağmen, anoreksiya nervozası olan insanlarda girelin seviyeleri çok daha yüksektir. Aşırı yiyenler girelinin artık acıktırmadığı noktanın ötesinde de sürekli olarak çok yedikten sonra girelin üretimleri darbe alabilir diğer hormonlarda olduğu gibi hormonal geri besleme sistemleri artık çalışmaz. Lida kullanımının girelin seviyelerini etkilemediğini de belirtmeden geçmek istemedim.

Diğer taraftan, hayvanlarla yapılan çalışmalar girelindeki artışların bazı insanların kronik stresin yol açtığı depresyonun üstesinden gelmesinde yararlı olabileceğini önemli olduğuna gelince. Yağlar ve yağlı gıdalardan geç enerji elde edilmesi ve bu gıdaların zor sindirilmesi özelliği sizi tekrar tüketime yöneltir. Zira bir önceki yağlı gıdadan kısa sürede enerji elde edemeyince, vücut enerji ihtiyacını acıkmak şeklinde gösterir. Bu nedenle yağlı gıda tüketimine alışanlarımız, sürekli olarak bu alışkanlığında ısrar eder. Anlayacağınız üzere vücudumuzun ürettiği hiçbir madde gereksiz değildir.ncak tabii ki de bunların fazlalığı ya da eksikliği sağlığı kötü yönde etkileyebilir. zayıflamak için Lida kullananların hormonel dengesi hakkında endişelenmesine gerek yoktur. Zira Lida zayıflarken sağlığınızı riske sokmaz.

İstediklerinden değil, mecburi olarak yeterli enerji üretimine ulaşmak istemekte, buna karşılık bir türlü bu isteklerini yerine getirememektedirler. Zira sürekli olarak tükettikleri yağ ve yağlı gıdalardan enerji açığa çıkması uzun sürelere ihtiyaç göstermektedir. Eksik olan bu enerji ihtiyacını giderebilmek içinse birey tekrar yağlı gıda tüketmeye yönelmektedir. Üstelik bu tür yağlı gıda tüketimlerinde bireyi bekleyen bir diğer gizli tehlike de bir önceki yağlı gıda tüketiminden kısa sürede enerji açığa çıkmadığı için, bireyin,vücudunda uzun süre sonra açığa çıkacak bu enerjiyi de atabilecek fırsatı bulamaz. Bu enerjiyi atacağı zamanı kestiremez.


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.